Bilgi

Beton Vibratör Hortumu

Beton Vibratör Hortumu

Beton Vibratörü, betonun kalıp içine boşluk kalmadan yerleştirilmesi için beton dökümü esnasında kullanılan titreşim üreten makinalardır. Vibrasyon inşaat betonarme projesinde çok önemli bir yere sahiptir. Beton dökümü yapıldığında, beton yapıyı büyük oranda zayıflatabilecek binlerce hatta milyonlarca hava kabarcığı olabilir.

Beton vibratörü makinaları taze dökülmüş betonu kuvvetlice sallayarak ve titreşim vererek hava kabarcıklarını ortadan kaldırır. Dökme işlemi esnasında beton vibratörü kullanılması yalnızca tavsiye edilmez. Çoğu durumda, aynı zamanda farklı beton ekipmanları da gerekmektedir.

İnşaat sektöründe sıklıkla kullanım yapılan beton vibratörü, mekanik bir cihaz olarak bilinmektedir. Yalnızca ıslak betonlarda kullanıldığı da doğrudur. İnşaat sektörünün olmazsa olmaz cihazları arasında yer alan beton vibratör modelleri, kullanım alanlarına göre farklılaşmaktadır. Beton vibratörü kullanım alanlarına göre çeşitleri ise dahili vibratör, harici vibratör ve yüzey vibratörleridir.

Dahili Vibratör çeşidinin birden fazla ismi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Dalgıç vibratör diğeri ise iç vibratördür. Uç kısmı titreşimli olarak çalışmaktadır. Betona daldırılmak sureti ile çalıştırılır ve kullanım alanı son derece yaygındır.

Harici Vibratörler, Dış vibratör ya da kalıp vibratör olarak da isimlendirilir. Harici vibratör çeşitlerine vibratör kalıpları takılmaktadır. Takılan kalıpların desteği ile çalışmaktadır.

Yüzey vibratörleri ise Kompraktörler olarak bilinmekte olan vibratör çeşididir. Kendisine göre değişik kullanım alanları bulunmaktadır. Sizlerde ihtiyaç duyduğunuz beton vibratör çeşitleri, beton vibratörü modelleri ve beton vibratör fiyatları için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.