Bilgi

Beyaz Çimento Kaç Saatte Kurur?

Beyaz Çimento Kaç Saatte Kurur

Beyaz çimentonun kuruma süresi saatten ziyade 6 gün ile 21 gün arasında değişiklik göstererek kurumaktadır. Beyaz çimentolu kum çeşidi minimum 4 hafta da kurumaktadır.

Prefabrik dış cephe duvar panellerinin yanı sıra prefabrik taşıyıcı beton elemanlarda kullanılan beyaz çimentonun kuruma süresi farklıdır. Prefabrik dekoratif beton elemanları içinde kullanılan beyaz çimento yüksek beyazlığa sahiptir. Estetik görünüş güzelliği sağladığı için yaygın şekilde kullanılan beyaz çimentonun kurumasında hava koşulları da son derece etkilidir.

İnorganik pigment kullanımı ile doğadaki her renk ve tonda renkli beton üretilmesine katkı sağlayan beyaz çimentonun kışın ve yazın kuruma süresi aynı değildir.

Beyaz çimento kullanan bireylerin en temel beklentisi çimento özelliklerinin mümkün olduğu kadar stabil olmasıdır. Beyaz çimento kullanıcılara yalnızca beyazlık sağlamamaktadır. Dayanımdan priz süresine, renk farkını engellemesinden tane boyu dağılımına kadar stabilite sağlayarak nihai ürünlerde performans değişimini önleyen beyaz çimento, çok hızlı imalat avantajı da sunmaktadır.

En düşük %85 beyazlığı garanti eden beyaz çimento, kuru karışım ve prekast uygulamalarında renk farkının oluşmasına engel olmaktadır. Yüksek erken dayanımı ve taşımış olduğu pek çok özelliği sayesinde beyaz çimento, uzun ömürlü ve katma değerli ürünlerin oluşmasında idealdir.

Estetik, güçlü ve dayanıklı beyaz çimento kullanarak fark oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.