Bilgi

Çim Kesme Makinesi

çim kesme

Çim biçme makinesi ve aksesuarı satın alırken, kesim uygulanacak alanın büyüklüğünün göz önünde bulundurulması çok önemlidir. Küçük bir alan için pahalı ve maksimum motor gücü barındıran bir çim kesme makinesi tercihi uygun değildir. Bununla beraber makina seçimi için birçok alternatif yer almaktadır.

Çim kesme makinelerinin motorlu, elektrikli ve manuel olmak üzere çeşitleri mevcuttur. Çim biçme makinesine takılan aksesuarları sayesinde, bütün bahçe işi ihtiyaçları doğru aletlerle kolayca yapılmaktadır.

Kullanıcıların bir kısmı kesilen çimleri torbalamayı talep edeceklerdir. Genel olarak biçme makineleri torbalama kapasitesine sahiptir. Ancak manuel biçme makineleri için gereksinim duyulduğumda torba aksesuarı satın alınmalıdır.

Genel olarak, kendinden tahrikli daha büyük biçme makinalarının tasarımı, kırpma poşetini elektrikli modellerden daha rahat çıkarmakta ve boşaltmaktadır. Yerleşik tutamaçlara sahip kolay kaydırma kutusu, kırpma işleminin daha rahat yapılmasını sağlar. Torbanın alt bölümündeki yaka sapı ve kayışlar, rahat boşaltma sağlar. Ayrıca çim biçme makinası çuvalını muhafaza ederken depoda çok az yer kaplar, üfleyici ve adaptör kitleri barındırır.

Çim Biçme Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Kendinden tahrikli veya itme desteği olan çim kesme makineleri, bahçe işlerini daha kolay duruma getirir. Ancak gürültü, koku, bakım problemlerini de beraberinde getirir. Fakat her geçişte keseceğiniz miktarı en aza düşürmek için sert bir biçme yapılıyorsa elverişli olurlar.

Çim biçme makinesi elektrikli, elektrikli motorlar sayesinde muhteşem performans sunar. Bu çeşitler diğer biçme makineleri ile karşılaştırıldıklarında, kablolarla uğraşma işlemi gerektirir.

Çim Biçme Makinası Fiyatları

Küçük bir çim alanı için büyük ve yüksek fiyatlı bir makine satın almak çok doğru değildir. Elektrik motorlu çim kesme makinası zemini hızlıca kaplar ve dar alanlarda manevra yapmak için idealdir. Hırdavat ve el aletleri çeşitleri arasında olan çim kesme makinelerinin fiyatları çok uygun yapıdadır.

Akülü çim kesme makineleri ve elektrikli çim kesme makinaları modelleri cazip fiyatlara bulunabilmektedir. Benzinli makineler ise diğer çim kesme makinalarına göre daha yüksektir. İhtiyaç duyduğunuz çim kesme makinalarına hırdavat ve el aletleri kategorisinden ulaşarak satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.