Genel

Demir Kesme Makinası Nedir?

demir kesme

Demir kesme makinası olarak isimlendirilen cihazlar, inşaatlarda ve başka sektörlerde tercih edilen demirleri kesmek yahut şekillendirmek gayesiyle kullanılan makinelerdir.

Demir Kesme Makinelerinin Özellikleri Nelerdir?

Hafif inşaat makinaları içerisinde yer alan demir kesme makineleri, genel olarak dayanıklı, kullanımı rahat ve sıkıntısız şekilde uzun yıllar çalışabilen cihazlardır. Kullanımı rahat olan demir kesme makineleri düzenli bakımları, makinayı kullanan tarafından kolayca yapılabilmektedir.

Tekerlekli şekilde üretimi tasarlanmış olan demir kesme makineleri, bu özellikleri neticesinde inşaat sektöründe kolay şekilde hareket ettirilebilen, taşınabilen makinalar olarak yoğun talep görmektedir.

Bir kısım demir kesme makinelerinin üretiminde kullanılan ve özel çelikten imal edilen bıçaklar, makinelerin daha uzun süre boyunca problemsiz biçimde kullanılabilmelerini sağlamaktadırlar. Sıfır olarak satın alınan demir kesme makinelerinin bir kısmın da üzerinde var olan bıçağın yanında, yedek olarak bulunmak üzere bir tane bıçak takımı eklenmiştir.

Ölçüleri ve kesme hacimleri değişik olabilen demir kesme makinası, ortalama 2 yıllık garanti özelliğine sahip olan ve -20 0C ile +45 0C gibi ısı aralıklarında işlem gören makinalardır.

Demir Kesme Makinesi Fiyatları

Pek çok ortak özellikleri bulunan demir kesme makinaları, markalarına, ölçülerine ve kesme kapasitelerine göre değişik fiyatlarla satışa sunulmuş makinelerdir.

Değişik özelliklere ve kesme yeteneğine sahip olan demir kesme makineleri için net bir fiyat söylemek mümkün değildir. Satın almayı planladığınız denim kesme makinasının fiyatı ancak yapmak istediğiniz işe uygun makinaya karar verdikten sonra netleşebilir.

Üretici firmaya göre farklılaşan fiyatlar, aynı ölçülere ve kesme yeteneklerini haiz olan demir kesme makinası fiyatları arasında farklar oluşturabilir. Bu gibi durumlarda piyasada kabul edilen ve yedek parça desteği sunan firma tarafından üretilmiş olan, garanti süresi uzun olan, kaliteli materyaller kullanarak imal edilmiş olan demir kesme makinesini tercih etmek doğru olacaktır. Bütün fiyat ve özellikler için Newton makine firmasının demir kesme ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir