Bilgi

Gaz Beton Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Gaz Beton Nedir Nerelerde Kullanılır

Gaz beton ürünleri sektörde sıklıkla talep edilen hafif yapı malzeme çeşididir. Bina ve yapılara çok yönlü katkı sunan, son dönemlerin duvar örgü malzemesi olarak kullanılan gaz beton ürünleri, gözenekli ve hafif yapı materyalidir.

Gaz beton Hacim bakımından %70 veya %80 gözeneklerden meydana gelmektedir. Yoğunluğu az olan ve masif bir materyal olan gaz beton ilk tercih edilen ürünlerden bir tanesidir.

Maksimum performansı sağlamasından ötürü gaz betonlar, Dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Gazbeton ürünleri Dünya çapında pek çok ülkede üretim yapılmaktadır. Gaz beton ürünleri birbirinden farklı alanlarda kullanılmaktadır. Ülkemizdeki en prestijli yapılarda gaz beton kullanılmaktadır. Maksimum ısı yalıtımı özelliği tercih edilmesinde çok etkindir. Gaz beton Yapıların yangın ve deprem güvenliğini artırmasından dolayı pazarın vazgeçilmez ürünüdür.

Gaz beton ürünleri üstün özelliklere sahiptir. Her çeşit konutta, sosyal ve turistik tesislerde gaz beton ürünleri kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra ticaret ve sanayi binalarında sunduğu ekonomi, kalite, konfor ve hız avantajları ile güvenle kullanım yapılmaktadır. Yapılarda ve binalarda yalıtım sağlamanın en kolay yolu gaz beton kullanımıdır.

Ytong ismi ile üretilerek kullanılan gaz beton ürünlerinin yalıtım özelliği çok yüksektir. Çok hafif bir materyal olan gaz beton ürünleri deprem esnasında da fayda sağlamaktadır. Meydana gelen eylemsizlik kuvvetini düşüren Ytonglar, depremlerde üstünlük sunmaktadır. Düzgün duvar örme olanağı sağlayan gaz betonlar ses tutma özelliğine de sahip olduğu için pek çok yapıda kullanılmaktadır.

Çevre dostu gaz beton ürünleri çevreye zarar vermemektedir. Yalıtım konusundaki avantajından ötürü sunduğu yakıt tasarrufu hava kirliliğini önlemektedir. Sağlıklı mekanlar oluşturmak için yanmaz gaz beton ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.