Bilgi

Kompaktör Nedir?

kompaktor

Kompaktörler genel olarak toprak, sıcak asfalt gibi, minik çaplı zemin ve yol kaplama malzemelerini sıkıştırma işlemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Kısacası zıplayarak basınç ve titreşim oluşturarak çalışan otomatik tokmak, sıkıştırıcı cihazdır.

Kompaktör modelleri belirli bir yüzeyde sıkıştırılmasına ihtiyaç duyulan kum çakıl toprak taş gibi değişik malzemelere plaka ya da tabla yardımı ile titreşimli kuvvet uygulayarak zemini değişik uygulamalar için hazır hale getirmeye yardımcı olan zemin sıkıştırma makinalarından en önemlisidir. Değişik tabla veya plaka ölçülerine sahip kompaktör elektrikli benzinli ya da dizel yakıt sistemi ile çalışabilmektedir.

Benzinli kompaktör, dizel kompaktör, elektrikli kompaktör tercihleri yaparken kompaktörün sahip olduğu vibrasyon kuvvetinin yanında tablalı kompaktör için tabla ölçüleri de çok önemli olmaktadır. Tablalı kompaktör modelleri vibrasyon kuvvetleri özellikleri ile değişiklik gösterirken ayrıca hareket yönleri ile çeşitlendirebilecek cihazlardır. Bu cihazlar Tek yönlü tablalı kompaktör ve ileri geri kompaktör olarak gruplandırılmaktadır. Döküm tablalı kompaktör çeşitleri sac tablalı kompaktörlere kıyasla daha çok seçim yapılmaktadır.

Bunların yanı sıra Asfalt yama uygulamalarında sıcaklıktan ötürü su depolu kompaktör sıklıkla talep edilmektedir. Son sistem kompaktör makinalar, Vibrasyonlu kompaktör modelleri kategorimizde sizlerin beğenisine sunulmuştur. İhtiyaç duyduğunuz kompaktör cihazlarını kategorimizden özellikleri ile inceleyerek kolaylıkla satın alabilirsiniz. Dayanıklı ve uzun süre kullanım özelliklerine sahip kompaktör modellerine en uygun fiyatlarla sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.