Bilgi

Manyetik Kaldırma Mıknatısı

manyetik metal kaldırma mıknatısı

Yük kaldırma mıknatısları, demir ve manyetik materyalden üretilen ağır maddelerin rahat, hızlı ve ayrıca ekonomik tutarda taşınması için ideal cihazlardır. Klasik kullanım alanları tamirhaneler ve depolar, makinaların yüklenmesi ve boşaltılması gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Manyetik metal kaldırma mıknatısı çok sayıda uygulama için kompakt dizaynlı ünitelerdir. Yük mekanik bakımdan etkilenmez ve böylelikle düz ve yuvarlak materyallerin kaldırılmasına imkan sağlar. Elverişli mıknatıs gövde, düşük net ağırlıkta kuvvetli kaldırma kapasitesi sağlar.

Kalıcı mıknatıslar elektrik enerjisi gerektirmemektedir ve kullanımdan sonra materyal üstünde yalnızca çok ufak bir kalıntı manyetizma bırakır.

Manyetik metal kaldırma mıknatısları, bir kilitleme kolunun döndürülmesi ile rahatlıkla etkinleşir veya devre dışı kalır. Etkin durumda, manuel kol güvenli bir biçimde kilitlenir, böylelikle istenmeyen mıknatıssızlaşmayı engeller. Uyumlu mıknatıs modelinin tercihi, temas yüzeyi, materyal alaşım tipi ve levha kalınlığı ya da çubuk çapının farklılaşan şartları dikkate alınarak yapılmalıdır. En yüksek kapasiteye ulaşmak için, temas yüzeyi parlak olmalı ve kir, yağ, gres, tortu, korozyon, boya gibi birikintiler olmamalıdır.

Rahatsızlık oluşturan elektrik kabloları olmadığından gayet kolay ve çok yönlü kullanılır. Geniş ebatlı kaldırma halkası neticesinde her vince uygun yapıdadır. Kaldırma kapasitesi en az 3 kat daha fazla olacak şekilde güvenlidir. Malzemenin kalınlığına, türüne ve yüzey kategorisine göre kapasiteleri farklılaşmaktadır. Yuvarlak ve düz malzemelere uyumlu, kolay taşıma avantajlı cihazlardır. Yanında bulunan kol sayesinde rahat açma ve kapama sağlar.

 

Manyetik Kaldırma Mıknatısı Kullanım Alanları

* Takım ve kalıp üreticileri

* Makine üreticileri

* Kesme ve metal şekillendirme atölyeleri

* Çelik dağıtım merkezleri

* Tersanler

* Dökümhaneler ve çelik tesisleri

* Çelik konstrüksiyon ve imalathanelerde

* Depolama ve sevkiyat alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.