Bilgi

Modern Işık Kulesi Modelleri

aydınlatma ışık kulesi

Işık kulesi, bir ya da birden çok yüksek yoğunlukta lamba ve bir direği bulunan etkili mobil ekipmandır. Lamba modelleri genellikle lambalara güç vermek için uyumlu jeneratör modelleri ile birlikte bir treylere bağlanan direğe bağlanmaktadır. Lamba modelleri metal ampul çeşitleridir ve bu lambalar jeneratör dizel motor ile birlikte çalışır. Son üretilen serilerde Led ile kuşatılan modeller yer almaktadır. Bunların yanı sıra akü ile, güneş enerjisiyle ve hidrojenle çalışan aydınlatma ışık kuleleri bulunmaktadır. Farklı özellikte ve değişik kapasiteye sahip aydınlatma ışık kulesi modelleri kategorimizde beğeninize sunulmuştur.

Modüler kit çeşitlerinde jeneratör seti römork, ampul ve direklerin birbirinden ayrışmasına izin vermektedir. Diğer bir varyetesi ise şişme bot modelleridir. Genellikle bir şişme direk kullanıldığı durumlarda ışıklar direğe bir reflektör takılarak yere yakın konumlandırılabilir. Yumuşak aydınlatma talep edildiğinde, şişirilebilen balon difüzör kullanmak için uygundur. Şişme direk difüzör yerine kullanılabilir.

Aydınlatma kulesi modelleri inşaat yapımlarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra madencilik, hareketli görüntü üretimi, yıkım ve acil servislerde tercih edilmektedir. Ayrıca petrol arıtma, spor ve tarım işletmeleri gibi güçlü, geçici ve dış mekan aydınlatmasının ihtiyaç duyulduğu diğer aktiviteler için de kullanılmaktadır.

Uygun olmayan arazilerde, zorlu hava şartlarında, yakın olmayan ve engebeli alanlarda ışık kulesi çeşitli uygulamalar ile kendi önemini en iyi şekilde vurgulamıştır. Taşınabilirlik ve kullanım konforu sayesinde raylı ve motorlu karayollarının yapım ve onarımı, hava alanları, stadyum ve otellerde de son dönemlerde sıkça kullanılmaktadırlar. Aydınlatma kuleleri tatil köyleri, yapılar ve şantiyeler için aydınlatma çözümleri olarak fayda sunmaktadır. Bunların yanı sıra son günlerde arama ve kurtarma operasyonları, sergiler ve petrol sondaj rafinerilerinde de sıklıkla kullanılmaktadırlar.

Aydınlatma kulesi modelleri bunların haricinde askeri tesislerde, otoyol tünelleri, köprüler ve rüzgar türbinleri yapımı gibi uygulamalarda da fazlası ile kullanışlıdır. Aydınlatma kulesi satın almadan önce kategorimizde satışa sunmuş olduğumuz ürünlerin modellerini ve özeliklerini inceleyebilirsiniz. Aydınlatma ışık kuleleri modellerinde bulunan yüksek yoğunluklu ampuller, herhangi bir gölge yapmadan büyük bir alanı aydınlatma yeteneğine sahip olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.