Bilgi

Özelliklerine Göre Basınçlı Yıkama Makineleri Çeşitleri Nelerdir?

basınçlı yıkama makineleri

Şebekeden gelen suyu maksimum basınçla yüzeylere uygulayan basınçlı yıkama makinaları hortum bağlantı aparatı ile beraber kullanılmaktadır. Hortum ile çeşmeye bağlanarak rahatça kullanılabilen basınçlı yıkama makineleri her alanda etkili bir temizlik gerçekleştirirler. Böylelikle kirli yüzeyleri temizler ve temiz bir ortam oluşturur.

Basınçlı yıkama makineleri altında bulunan tekerlerler ile istenilen alana taşınabilen ve pratik bir temizlik sağlayan makinelerdir. Basınçlı yıkama makineleri günlük kullanımın yanında özel alanlarda da derinlemesine hijyen sağlar. Oto yıkama, mermer ve granit yüzey temizliği, tekne temizliği gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.  Ayrıca dış cephe ve boru temizliği ile yapı tasarım ve endüstriyel sektörlerde tercih edilen basınçlı yıkama makineleri ideal temizlik çözümleri sunar.

100 ile 160 bar arası basınç üreten makinalar tabanca çıkış noktasından su püskürterek kir ve lekeleri yok eder. Hava ile sıkışan su bir araya gelerek maksimum basınç oluşturur. Vakum makinası çeşitleri ise çok amaçlı temizlik için üretim yapılmıştır. Vakum özelliği ile ortamlardaki kir ve tozları çeken ve temizliği rahat bir biçimde gerçekleştiren makinalar özel toz torbası ile kirleri içene hapseder. Maksimum çekişi ve enerji tasarruf yapan tasarımı ile günlük temizlik için çok uygundur.

Buharlı temizleme makinası modelleri buhar hortumu ile temizlik sağlar. Çocuk kilidi ile güvenli bir kullanım imkanı sağlayan cihazlar hijyenik ortamlar oluşturmak için idealdir. Akü ile çalışan cam temizleme makinası çeşitleri ise su emişi sağlayarak temizlik işlemini gerçekleştirir. Temizlik süresini minimuma indiren bu cihaz uzun pil ömrü ile ayrıntılı temizliğe imkan tanır. Ağır olmayan bu cihaz elde rahatlıkla taşınabilir.

Özel aparatları ile motosiklet, bisiklet, yüzme havuzu, çatı, teras, araba, duvar yüzeyleri, karavan ve bahçe gibi ortamlarda kapsamlı temizlik sağlayan basınçlı yıkama makineleri kaliteli materyalleri ile uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.