Bilgi

Pafta Makinası Ne İşe Yarar?

pafta makinası

Pafta makinesi, boru kesme ve diş açma gibi uygulamaların yanı sıra boru üstüne kanal açabilme ve çapak alma gibi fonksiyonel özelliklere de sahiptir. Boru pafta makinası çeşitleri pek çok değişik sektörde kullanılmaktadır. Doğalgaz tesisatı gerçekleştiren firmalardan su ile alakalı borular üreten firmalara kadar değişik alanlarda bu ürünler tercih edilmektedir. Pafta diş açma makineleri, farklı borulara uygun olabilecek çaplarda tasarlanmaktadır.

Seyyar olarak iş yapılabilecek yerlere kolay bir biçimde taşınabilen küçük boyutlu mini pafta makinesi modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin yanı sıra, büyük işletmelerde sabit kullanılma uygun olabilecek biçimde tasarlanan tezgahlı pafta çekme makinesi modelleri de yer almaktadır. Elektrikli el tipi pafta makinesi ise pratik kullanımı ve düşük elektrik tüketimi nedeni ile fazlasıyla tercih edilmektedir.

Pafta Makinası Fiyatları

Pafta makinalarını doğru ve güvenilir biçimde kullanabilmek için güvenlik tedbirlerinin alınmış olması gerekmektedir. Rayba bıçağına çıplak el ile temas etmemeniz ve olası silkelenmeler için elinize talaş gibi maddelerin gelmemesi için eldiven kullanmanızda gerekmektedir. Pafta Makinesi taşınacağı zaman içerisinde bulunan yağın tamamen boşaltılması gereklidir. İlk başta içine kısa bir boru geçirilmeli ve daha sonra ayna sıkıca kapalı duruma getirilmeli ve kesim aşaması için kesici ile boru sıkılmalıdır. Kol sabitlemesi yapıldıktan sonra el ile taşınma işlemine başlanılmalıdır.

Pafta makinesi modelleri ve pafta makinası fiyatları geniş bir yelpazede beğeninize sunulmaktadır. Pafta makinesi fiyatları ürünün marka, model ve teknik özellikleri gibi ayrıntılara bağlı olarak farklılık göstermektedir. Beğendiğiniz pafta makinasını virax karot boru ve pafta makinaları kategorimizden inceleyerek satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.