Bilgi

Pafta Makinası Nedir?

pafta makinesi

Pafta, inşaat sektöründe ve mimaride haritaları, planları ve çeşitleri oluşturan aynı parçalardan bir tanesine verilen isimdir. Pafta terimine bazı sanat dallarında da denk gelebilirsiniz. Değişik alanlarda kullanım yapılan iri başlı çivilere de pafta denilmektedir. Fakat elektrikli cihaz olarak paftalar, başka bir deyişle pafta makineleri elektrikli pafta olarak isimlendirilmektedir. Silindir biçimindeki metal çubuklara ve borulara dışarıdan diş ya da yiv açan, vida çekme işleminde gereksinim duyulan makinalardır. İç kısımdan diş açan makinalar ise kılavuzudur.

Hem cihazın kendisi hem de somun biçiminde uçları kasteden bir terim olan pafta, büyük ve endüstriyel bir cihazdır. Ancak elektrikli el paftası çeşitleri daha ufak yapıya sahip olan pratik cihazlar olarak ön plana çıkar. Üstelik bu modellerle de aynı fonksiyonel özelliklerden pratik bir biçimde faydalanabilirsiniz. Pafta takımı olarak piyasaya sürülen modeller ise bir adet elektrikli el paftasının yanı sıra değişik çaplara sahip olan somun uçları ve bu uçları çevirmeye destek olan kolu da barındıracak şekilde sunulur.

Takım içerisinde yer alan parçaların, matkap ve tilki kuyruğu testereye benzemektedir. Ancak yaptıkları kesme uygulaması karot makinesi ve kanal açma makinasını anımsatmaktadır. Birçok değişik özelliğe sahip olan pafta makinası modelleri içerisinden sizler de gereksiniminize yönelik uygun olanları satın alarak çalışmalarınıza hız ve güvenilirlik katabilirsiniz.

Pafta makinesi bazen inşaat sektöründe bazen de elektrik ve elektronik sektöründe boru malzemelerine ve borulara diş açılabilmesini sağlar. Boruların üst kısımlarına ve dış taraflarına diş açmaya yarayan pafta makineleri tümü ile maksimum alaşımlı çelikten üretilmiş gövde kısmı ile dikkat çeker. Kesici ağızları da bulunan bu cihazlar silindirik yapılı el aletleridir. Paftaların çapları dişlerin açılacağı materyallere göre farklılık gösterebilir.

Pafta, silindirik bir parça olarak ön plana çıkar ve elde kullanım için idealdir. Bu nedenle, kullanımı kolay hale dönüştürmek için gövdesine kollar da entegre edilebilir. Ayrıca seri üretim yapmak için makinelere de bağlanabilen makina paftaları da üretilir. Çalışmalarınız için en ideal olan pafta makinaları fonksiyonel özellikleri ve dayanıklı yapıları ile tercih sebebi olmaktadır. Sizlerde ihtiyaç duyduğunuz pafta makinelerini, virax karot boru pafta makinaları kategorimizi inceleyerek uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.