Bilgi

Sıva Hangi Malzemelerle Yapılır?

Sıva Hangi Malzemelerle Yapılır

Sıva, inşaat halindeki yapıların kaba durumu tamamlandığında, duvarları sağlamlaştırmak için yapılmaktadır. İnce uygulamalara başlamadan evvel yapılacak olan işlemler ve sıvalar sıva makineleri tarafından hazırlanmaktadır. Uygulanan sıva işlemlerinde su, çimento ve kum gibi malzemeler kullanılmaktadır. Yapılan karışım duvarları boyamadan evvel yüzeylere uygulanmaktadır. En kaliteli materyaller kullanılarak hazırlanan sıva karışımları, yapıları su geçişi ve nem gibi problemlere karşı muhafaza etmektedir. Maksimum verime ulaşabilmeniz için kullanacağınız malzemeler son derece önemlidir. Bunların yanı sıra uygulama esnasında dikkatli ve hassas bir biçimde işlem yapmanız gerekmektedir. Uygulanan sıva ile imalat sorunları kolaylıkla giderilmektedir. Sıva makinesi kullanarak yapacağınız uygulamalarda yüzeyleri estetik bir görünüme kolaylıkla kavuşturabilirsiniz.

Sıva makinası kullanılarak hazırlanan karışımlarda alçı ile hazırlanmış ve harç ile hazırlanmış sıvalar karıştırılmaktadır. Harç ile uygulanan sıva çeşitleri, kaba ve ince sıva olarak ikiye ayrılmaktadır. İç cephelerde kullanılan sıva çeşidi, bina duvarlarının iç yüzeylerini pürüzsüz bir duruma dönüştürmek ve şık bir görünüm kazandırmak için kullanılmaktadır. Sıva uygulamaları öncelikle kaba sıva, daha sonra ince sıva olmak üzere uygulama yapılmaktadır.

Uygulama yapılacak sıvayı hazırlamak fazlası ile kolaydır. Ancak kullanılacak olan sıvalar hazırlanırken kullanılacak malzemelerini doğru ölçüler ile hazırlanması gerekmektedir. Doğru oranlarda materyalleri kullanarak sıvaları hazırlamak için kategorimizde yer alan en iyi sıva makineleri idealdir. Beğendiğiniz ve mükemmel karışımlar hazırlayacağınız sıva makinelerine Newton Makine ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.

İnşaatların kaba halinin tamamlanması sonrası ince işlere geçilebilmesi için su, çimento ve kum ile hazırlanan sıvalar kullanılmaktadır. Boyadan evvel duvarlara ve bütün yüzeylere uygulanan sıvalar, sıva makinelerinde en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.