Bilgi

Sıva Makinelerinin Özellikleri Nelerdir?

sıva makinesi

El ile 1 günde yapılan kumlu sıva makine ile yalnızca 1 saatte yapılır. İç ve dış cephede kaba sıva yapmak için günümüzde en fazla talep gören yöntem makineli sıvadır.

Sıva makinası modellerinin hepsinin tasarımları eşsizdir, benzerleri yoktur. Boyutları küçük ve mikser yükseklikleri düşüktür. Kürek yardımıyla dolum yapmak kolaylaşır ve elektrik motorları ve redüktörleri çok dayanıklıdır. Gücü ve verimi maksimum seviyededir.

Her tür kum ve materyali pompalayacak kapasiteye sahiptirler. Hortum içinde ve sıva tabancasında tıkanıklığa sebep olmaması için 0- 5 mm tane ebadına kadar olan kum ve benzeri malzemelerin uygulanması için kullanım yapılabilir. Alçı sıva dışında tüm hazır sıva malzemeleri, dekoratif sıva malzemeleri ve kaba sıva malzemelerinin kullanımı için idealdir. Bunların yanı sıra kireç taşı gibi daha iri taneli ve aşındırıcı sıva malzemeleri ve benzeri malzemelerin uygulanması içinde rahatlıkla kullanılabilir.

Harç aktarımı yapmak, kendiliğinden yayılan şap dökmek, çimento enjeksiyonu uygulamak, çatlak ve çelik kapı doldurmak için de kullanıma uygundur. Bu tür zeminden katlara pompalama yapan çeşitleri alçı sıva yapmak için kullanmak doğru değildir. Alçı hızlı donan bir ürün olduğu için, katlara taşınabilen küçük olan alçı sıva makineleri ile uygulama yapılır

Sıva Makineleri Nasıl Çalışır?

Sıva makineleri mikserli yapıdadır. Yarı olarak sürekli çalışır ve karışımı pompadan bağımsız şekilde yapar. Malzemeler karıştırıcı mikseri içine yerleştirilir ve su ile karıştırılır. Hazır olduğunda mikser kilidi açılır ve karışım pompa kazanının içine dökülür. Bu işlemden sonra karışım hortum boyunca pompalanır ve sıvanacak yüzeye püskürtülür.

Sıva Makinesi, sıvayı yüzeye düzgünce püskürtür ve yapıştırır. Sıva döküntüsü bırakmaz. Mikser, harç karışımını homojen olarak hazırladığı için topaklanma olmaz. Böylelikle pompa ve hortum tıkanmaz. Pompa bölümüne kuru malzeme gitmez, malzeme israfı olmaz ve de helezon ömrü uzun olur. Operatör tabanca üstündeki vana ile makinayı durdurabilir ve tekrardan çalıştırabilirsiniz. Her kullanımdan sonra rutin temizlenirse çok uzun zaman ağır bakım gerektirmeden kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.