Bilgi

Tek Kademeli Elektrikli Kar Küreme Makinesi

kar küreme makinesi

Tek kademeli elektrikli kar küreyiciler, kar seviyesi 15 cm’den düşük olan, yollar, güverteler ve yürüyüş yolları için en ideal olan kar küreme makinesi çeşididir. Çim biçme makinası ebatında, tek kademeli elektrikli kar küreyicilerin kullanımı çok basittir. Kar küreyici çeşitleri arasında en hafif, sessiz ve kullanımı en kolay olan modellerdir.

Tek kademeli elektrikli kar küreyicilerin çalışması ise plastik bir burgu karı çeker ve tek adımda oluğa atar. Fakat burgu çakıl fırlatabilir, bu sebeple insanların ve evcil hayvanları uzakta güvenli bir mesafede bulunması gerekmektedir.

Elektrikli Kar Küreme Makinesi yakıt ve motor bakımı gerektirmez. Fakat bir güç kablosu menzili ve manevra yeteneğini sınırlandırabilir. Şerit alanda 50 cm’nin altında çalışmak temizleme işlemi için birden fazla geçiş gerektirmektedir. Tek kademeli Motorun mütevazi gücü dik yamaçlar için yeterli olmamaktadır.

Tek Kademeli Benzinli Kar Küreme Makinesi

Tek kademeli benzinli kar küreme makinesi, 20 cm kar seviyelerinde, orta ölçekli, asfalt yollar ve yürüyüş yolları için uygun olan seçimdir. Benzinli kar küreme makinesi bir kablo kısıtlaması olmadan çalışırlar.  Ağır olmayan ve kullanımı kolay makinalardır. Ayrıca daha büyük bir aralıkta (50 ile 60 cm) temizleme yaparlar ve marşlı olarak çalıştırma imkanı sunarlar.

Benzin motorlu kar küreme makinası 4 zamanlıdır. Fakat elektrikli makine gibi, çakıl fırlatabilir, araba yolları için zayıf bir seçenektir. Burguları yalnızca mütevazı çekme gücü sunar ve dik yamaçlarda yana doğru gidebilir.

İki Kademeli Benzinli Kar Küreme Makinesi 

İki kademeli benzinli kar küreme makinesi, 40 cm’lik kar seviyesinde çalışabilen, uzun ve geniş yerler için en ideal tercihtir. Bazı çeşitler 75 cm genişliğe kadar bir alanı temizler ve tekerlekleri dik eğimli bölümleri işleyebilir.

Daha küçük kar küreme makinasında olduğu gibi, iki kademeli benzinli kar küreme aracı, karı kaldırıp fırlatmak için burgu kullanıyor. Fakat karı dışarı atmaya destek olması için fan benzeri bir pervanesi de bulunmaktadır.

İki kademeli kar küreme aracı, çakılları ve karları temizlemek için en ideal olanıdır. Çünkü burgu yere dokunmamaktadır. Fakat makineler daha küçük modellere oranla ağır ve pahalıdır.

Üç Kademeli Benzinli Kar Küreme Makinesi  

Üç kademeli benzinli kar küreme aracı, 45 cm yahut daha fazla kar yüksekliğinde en zor koşullar altında şiddetli kar ile uğraşmak mecburiyetinde kalan alanları hedefleyen kar küreme makinesidir.

Hızlandırıcısı, geleneksel iki kademeli makinelerden ayıran özelliğidir. İsminden de anlaşılacağı üzere bu özellik, toplama burgularından kar alıp tahliye çarkına göndererek kar temizlemeyi hızlı duruma çevirir. İki kademeli kar küreme araçları gibi, üç kademeli kar küreyiciler de kimi durumlarda 75 cm genişliğindeki kar tabakasını temizlemektedir. Diğer makinalara oranla pahalı ve ağırdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.