78670

Bu sitenin tüm özelliklerini kullanabilmek için lütfen daha yeni bir tarayıcı yükleyiniz

Beton vibratörü

Beton Vibratörü Nedir?

Beton vibratörü inşaat sahasında alanlarında kullanılan ve işleri oldukça kolaylaştıran araç ve gereçlerden birisidir. Beton vibratörü günlük kullanımının gerekçesi olarak inşaat alanında sıkça ve her alanında kullanılabilmektedir. Beton kalıplarına dökülen beton Vibratör sayesinde titreşimli dalgalar yaymakta döküm esnasında oluşan boşlukları doldurmaktadır.

Beton vibratörü ne işe yarar?

Binaların sağlamlığı ve güvenliği için oldukça önemli bir görevi olan Beton vibratörü beton döküm iyileştiricisi olarak bilinmektedir. Betonun tamamen homojen bir şekilde yayılıp özellikle temelde beton boşluğundan kaynaklı zayıflıklar olmasını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Vibratör ismi yarattığı titreşimden ötürü konulmuş olan beton vibratörü ortaya çıkardığı titreşim dalgaları vasıtası ile sıvı betonun kurumadan önce boşluk bırakmamasını ve her yere homojen olarak dağılmasını sağlamaktadır. Bu sayede beton temele iyice yayılarak oldukça sağlam bir hale gelir. Newton Makine, yüksek verimli beton sıkıştırma vibratörleri sunar.

Beton Vibratörü Çeşitleri Nelerdir?

Beton vibratörü çeşitleri kullanım yerine ve amacına göre birçok çeşitten oluştuğunu görmekteyiz. Bunlar; kendinden konvertörlü vibratörler, omuz tipi vibratörler, elde taşınabilen elektrikli vibratörler, yüksek frekanslı iç beton vibratörler, benzin veya dizel konvertörlü vibratörler, elektrik motorlu vibratörler, dizel ve benzinli vibratörlerdir.

Beton Vibratörü Uygulamasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bütün beton tabakası bir hafif inşaat makinesi olan beton vibratörü tarafından vibrasyona tabi tutulmalıdır. Beton tabakasının derinliği vibratörün dalıcı ucunun uzunluğundan çok olmamalıdır. Bir başka dikkat edilmesi gereken nokta ise cihazın, yeni betonun içine dik olarak daldırılmasıdır. Tam olarak dik daldırılamıyorsa da düşey eksenden en fazla 15 derece eğik durumda daldırılabilir. Cihazın dalıcı ucu taze betonun tüm derinliğine daldırılmalıdır. Hatta bir önceki tabakanın birkaç santim içine girmesi bile istenen bir durumdur. Bunun yanı sıra beton vibratörün ucunu 45 ila 55 cm aralıklarla daldırmak ideal olacaktır. Bu ölçüler tutturulamasa bile 70 cm uzaklığı geçmemesine özellikle dikkat edilmelidir. Beton vibratörün dalıcı ucu kalıbın yan yüzeylerine çok yakın tutulmamalıdır. Dalıcı ucu beton içerisine hızlıca daldırmak en doğrusu olacaktır. Hızlı bir şekilde daldırmanın yanı sıra içerisinde de ne çok uzun ne de çok kısa sürelerde kalmamalıdır. Uygun olan normal süre 5 ila 15 saniye arağında önerilmektedir.

Beton Vibratörünün Önemi Nedir?

Beton vibratörün vibrasyon işleminin olmadığı bir beton dökümü günümüzde artık yönetmelik ve uygunluk açışından düşünülemez hale gelmiştir. Sağlıklı bir beton dökümü işlemi için vibrasyon çok önemli bir işlemdir. Çünkü beton tesislerinde karılan betonun yerine yerleştirilmesi sırasında betonun içinde bir miktar hava da kalmaktadır. Bu istenmeyen bir durumdur. Beton vibratörü kullanımı bu durumu sonlandırabilir. Beton vibratörleri amacına göre monte edilmiş vibrasyonlu şişeleri yardımı ile dökülen beton içerisindeki hava boşluklarının ortadan kaldırılması ayrıştırma işlemini gerçekleştirme ve daha sağlam yapılar için üretilmiş makinelerdir. Günümüz yapılarının temellerinin sağlam olmasında en önemli etkenlerden biri de bu gibi makinelerinin üretilmesi. Beton sıkıştırma vibratörleri hızlı büyüyen inşaat sektöründe mecburen yerini almak zorunda kalmıştır. Eski yapılarda dökülen kalıp içerisindeki beton otursun diye kalıplara dışardan vurularak karıştırılarak ayrıştırma ve boşluk alma işlemi gerçekleştirilmekteydi fakat bunun yeterli ölçüde etkili olmamasından dolayı şişeli inşaat vibratörleri kullanılmaya başlanmıştır. Beton vibratörleri kendi içerisinde Çanta tipi beton vibratörü, omuz tipi vibratör, kendinden konvertörlü vibratör, benzinli, dizel, elektrikli vibratör modelleri bulunmaktadır. Güç kuvvet ve şişe çapına göre beton vibratör fiyatları değişiklik göstermektedir. Elektrikli, dizel, benzinli, beton vibratörü çeşitleri en uygun beton inşaat vibratör fiyatları Newton Makinede yer almaktadır.
 

Beton Vibratörleri Fiyatları Nedir?

Sitemizde üretmiş olduğumuz beton vibratörlerine rastlayabilirsiniz. Bu bağlamda bir incelemede bulunduğunuzda en ucuz beton vibratörü özellikleri ve kullanım alanları değiştikçe tabi ki de çeşidi de hesaba katıldığında beton vibratörlerinin fiyatları artış göstermektedir. Yukarıda bahsedilen detaylar konular göz önünde bulundurularak sitemizde ufak bir inceleme yaparak size uygun olan beton vibratörünü belirleyebilir ya da bizi arayarak detaylı teknik bilgilendirmesinden sonra işinize en uygun inşaat vibratörünü belirleyebiliriz.
 

Temeli sağlam yüksek kalitede beton üretimi ve beton vibratörü çeşitleri ile ilgili teknik bilgi almak için bize ulaşın.


image

www.newtonmakine.com.tr © Tüm Hakları Saklıdır