Gösterilen sonuç sayısı: 9

Show sidebar
12 kw benzinli jenerator
Close

12KW Benzinli Jeneratör

12kw trifaze (380volt) benzinli jeneratör 380 volt sanayi tipi makinelerin düşük ve orta wattlı ürünlerin çalışmasını sağlar. Portatif jeneratör tiplerinden
Close

4,5KW Benzinli Jenaratör

4,5kw monofaze benzinli jeneratör televizyon, buzdolabı, fırın, avuç taşlama, matkap vidalama, vantilatör, dvd oynatıcı, dış aydınlatma, tasarruflu ampül, radyo gibi
5,5 kw benzinli jeneratör modeli
Close

5,5KW Benzinli Jeneratör

5,5kw monofaze benzinli jeneratör çamaşır makinası, elektrikli ocak, televizyon, buzdolabı, fırın, avuç taşlama, matkap vidalama, vantilatör, dvd oynatıcı, dış aydınlatma,
Close

6,5KW Benzinli Jeneratör

6,5kw monofaze benzinli jeneratör saç kurutma makinası, kombi, çamaşır makinası, elektrikli ocak, televizyon, buzdolabı, fırın, avuç taşlama, matkap vidalama, vantilatör,
7kw benzinli jenarator
Close

7KW Benzinli Jeneratör

7kw trifaze (380volt) benzinli jeneratör 380 volt sanayi tipi makinelerin düşük ve orta wattlı ürünlerin çalışmasını sağlar. Portatif jeneratör tiplerinden
9,5 kw jeneratör
Close

9,5KW Benzinli Jeneratör

9,5kw monofaze benzinli jeneratör hilti, matkap, taşlama motoru, saç kurutma makinası, kombi, çamaşır makinası, elektrikli ocak, televizyon, buzdolabı, fırın, avuç

Jeneratör Nedir?

Jeneratör, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren cihazdır. Buhar motorları, Yanmalı motor ve bir türbinden düşen su enerji kaynaklarıdır. Ayrıca bir elektrik motoru ya da bu çeşit herhangi bir mekanizma, mekanik bir enerji kaynağı olabilmektedir. Genel olarak elektrik enerji, jeneratör rotoru olarak da isimlendirilmiş dönen bir şafttan üretilmektedir. Elde edilen elektrik enerjisi ticari teşkillerde, endüstride ve yaşam alanlarında kullanılmaktadır.

Taşınabilir jeneratör modelleri, açık havada boş zaman aktiviteleri için çok pratiktir. Ayrıca jeneratör ve çeşitleri özellikle elektrik olmayan şantiye gibi alanlarda çalışan müteahhitler ve işçiler bakımından fazlası ile gereklidir. Kategorimizde yer alan jeneratör modellerinden bazıları şiddetli iklim veya hava şartlarının yaşandığı bölgelerde hayat süren insanlar için iyi bir yatırım olabilir.

Jeneratör Ne Demek?

Jeneratör ne demek? diye soracak olursanız, Jeneratör mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren, motor ve alternatörden oluşmuş makineye jeneratör denilmektedir.

Jeneratörler Kimyasal enerjiyi ısı enerjisine, ısı enerjisini mekanik enerjisine dönüştürmektedir. Ayrıca jeneratör mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren elektro mekanik sistemler bütünüdür.

Jeneratör elektrik enerjisi üreten mekanik bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Benzin ve mazot ile çalışan motor veya alternatör, zaman içerisinde ürettiği elektrik enerjisi ile birlikte insanların ihtiyacını karşılamaktadır. Yaşam mekânlarında, iş ortamlarında veya elektrik tesisatının olmadığı yerlerde, bu kaliteli makine teknolojisi insanlara önemli kolaylık sağlamaya devam etmektedir. Dinamo bobini, elektromanyetik destek ile birlikte indüksiyon çizgilerine paralel olmayan dik hareketle birlikte bir çalışma performansı ortaya koymaktadır. Sürtünme ile üretilmiş olan kuvvet, zaman içerisinde temiz ve kesintisiz bir elektrik kaynağına dönüşmektedir.

Kimyasal enerjiyi (motorin, benzin vb.) ısı enerjisine, ısı enerjisini mekanik enerjiye, mekanik enerjiyi de elektrik enerjisine çeviren elektro-mekanik sistemler topluluğudur.

Jeneratör Parçaları Nelerdir?

Jeneratörün Ana Parçaları; Motor, Alternatör, Kontrol Panosu, Taşıyıcı Şase ve Yakıt Deposu, Radyatör Diğer Jeneratör Parçaları; Akü, Çıkış Şalter Panosu, Blok Suyu Isıtıcısı, Soğutma Fanı, Elektrikli Marş Motoru, Egzoz Susturucusu Turbo Şarj, Anti-Vibrasyon Takozları, Kaldırma Mapası, Topraklama Noktası, Kuru Tip Ağır Hizmet Filtresi gibi elemanlardan oluşmaktadır.

Jeneratörde Kullanılan Yakıt Tipleri Nelerdir?

Dizel Yakıtlı:

Avantajları;

Yakıt depolanabilir, Kolay tedarik edilir, Yakıt kolay alev almaz

Dezavantajları;

Büyük yakıt deposu montajı sistem fiyatını artırır

Doğal gaz Yakıtlı:

Avantajları;

Yakıt depolanmasına ihtiyaç yoktur. Çevrecidir, doğaya zararlı gazlar salmaz. Ses düzeyi dizel jeneratörlere göre daha düşüktür. Şebeke enerjisi kesildiğinde, yedek jeneratör enerjisi sürekli hazırdır. Elektrik üretim maliyeti diğer jeneratörlere göre çok daha uygundur. Yakıt kaynağının sınırı yoktur.

Dezavantajları;

Doğal afet durumunda yakıt olmayacaktır. (deprem vs.) İlk kurulum maliyetleri dizele göre daha yüksektir. Doğalgaz altyapısı hattı mevcut olmayan yerlerde kullanılamaz.

Jeneratör Kullanım Alanları Nerelerdir?

Tipik uygulamaları dört gruba ayırmak mümkündür

Evde, mağaza ve kliniklerde, Aydınlatma ve elektrikli aletlerin yedek güç ihtiyacında, Eğlence, dinlence yerlerinde (kamp, tekne, parti) ve seyyar pazarlarda, Endüstriyel sahada (üretim yerleri ve atölyelerde) kullanılırlar.

NEWTON MAKİNE Jeneratör grubu, yukarıdaki tüm uygulama sahalarının ihtiyacını karşılayacak güçte ve özelliklerde jeneratör gruplarını sağlamaktadır.

Jeneratör Otomatik Olarak Devreye Girer mi?

Şebeke (Şehir) elektriği kesildiğinde veya şebeke Voltajı belirlenen değerler dışına çıktığında, eğer jeneratörünüzün otomatik çalışma donanımı varsa, donanım (Kontrol Kartı) şebeke elektriğinin kesildiğini veya limit dışına çıktığını tespit ederek jeneratörü otomatik olarak çalıştırır ve binaya elektrik sağlar. Bu süre max. 8-10 saniye arasında gerçekleşir.

Şebeke elektriğinin geri gelmesi veya normal limitlerine dönmesi halinde kısa bir izleme süresi sonrasında (şebeke Voltajının sağlıklı olduğundan emin olduktan sonra), kontrol kartı otomatik olarak yükü jeneratörden alıp şebekeye aktarır. Sonrasında 3 dakika boşta çalışarak kendini soğutup stop eder.

Jeneratör Sesli Çalışır mı?

Jeneratörün ses yapmasını sağlayan parçalar vardır. Bu parçalar; Egzoz Sesi; Egzoz gazlarının titreyerek yayılmasından kaynaklanır. Mekanik Ses; Motor, alternatör ve kabin parçalarından kaynaklanır. Radyatör Sesi; Soğutma havasının fan vasıtasıyla radyatör finlerinden geçmesinden kaynaklanır. Yapısal Ses; vibrasyondan, gevşek montajdan kaynaklanır.

NEWTON MAKİNE Jeneratör, bu ses kaynaklarını ses önleyici yalıtım ve doğru montaj ile optimum seviyede azaltmaktadır.

Jeneratör Ne İşe Yarar?

Elektrik enerji kaynağının ne işe yaradığını keşfetmek veya anlamak güç değil. Yıllardan beri iki farklı makine çeşidi ile birlikte, elektrik enerjisi üreten bu muazzam sistem insanların güvenerek kullandığı bir yöntemi ortaya koymuştur. Alternatif akım jeneratörleri veya doğru akım jeneratörleri ile birlikte, uzun soluklu bir kullanım avantajı sağlayan ürün modelleri size yardımcı olmak durumundadır. Günümüzde bu konuda daha gelişmiş çalışmalar iyi sonuçları ortaya koymaktadır. Pratik fosil yakıtla çalışan ve bunu elektrik enerjisine çeviren ürün modelleri, oldukça kolay kullanılan avantajlarla birlikte size yardımcı olmak durumundadır. Güç, performans ve kaynak oluşturma noktasında buradaki avantajlı ürün modellerini değerlendirmek gerçekten insanlar için çok iyi bir sonuç oluşturmaya devam etmektedir.

Portatif Jeneratör Seçimi Nasıl Yapılır?

Jeneratör ile çalıştırılmasını arzu ettiğiniz cihazları ve aletleri belirleyiniz. Bu cihazların ve aletlerin üzerindeki etiketlerden güçlerini (watt) tek tek yazınız ve toplayınız. Gereken güç ortaya çıkacaktır.

NEWTON MAKİNE Jeneratör nominal güçlerine bakarak size uygun güçteki modeli seçiniz. Nominal güç çıkışı 100 m. rakımda ve 25 °C çevre sıcaklığına göre verilmiştir. Her 300 m. de %3,5 ve her 5,5 °C de %2 güç düşer.

Jeneratör alırken motorların start güçleri önemlidir. Örneğin; elektrik motorlu buzdolapları, klimalar, kompresörler gibi cihazlar çalışmaya baslarken etiket gücünün 2-3 katı fazla güç çeker. Jeneratör gücünü tespit ederken bu özelliğin göz önüne alınması gerekir.

Not: Jeneratör seçimi profesyonel testler ve hesaplamalar gerektirir. Satın alma süreçlerinizde NEWTON MAKİNE Jeneratör ekibi size ücretsiz olarak yardımcı olacaktır. Bunun haricinde Jeneratör seçimini yaparken birçok faktörün göz önüne alınması uygun olacaktır. Bunlar; Jeneratörün nasıl kullanılacağı, Gürültü seviyesi, Yakıt verimi, tipi ve çalışma suresi, Enerji/voltaj kalitesi, Seyyar (portatif) veya sabit yerde çalışma durumu, Kolay çalıştırma ve devreye verme, Güvenilirlik ve kalite, Servis ve yedek parça

Portatif Jeneratör Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Çalıştırmak istediğiniz cihazlar için gerekli gücü belirleyiniz. Jeneratörün aşırı yüklenmesi sigortasının atmasına ve çalıştırdığınız cihazlarda arızaya sebep olabilir. Tamamen kapalı alanlarda (oda, garaj, apartman içi vb.) havalandırma yapılıyor olsa dahi jeneratörü çalıştırmayınız. Kapı, pencere açılması, fan ile havalandırma yapılması ortamdaki karbon monoksit birikimini engellemez.

Çalıştırmak istediğiniz cihazları direkt olarak jeneratöre bağlayınız. Bunu yaparken uygun kesitte kablo kullanınız. Jeneratörü ıslak ortamlarda çalıştırmayınız ve bırakmayınız, elektrik çarpabilir. Asla ıslak elle jeneratöre dokunmayınız.

Jeneratöre yakıt koymadan önce soğumasını bekleyiniz. Çalışırken veya sıcakken jeneratöre yakıt koymaya çalışmak yangına ve yaralanmalara sebep olabilir. Her yakıt konulduğunda yağ seviyesini de kontrol ediniz. Jeneratör, portatif jeneratörlerde SAE10W-30 yağ kullanılmasını tavsiye etmektedir.

NEWTON MAKİNE benzinli portatif jeneratörlerde 95 oktan kurşunsuz benzin kullanınız ve kullanılan motor 4 zamanlı olduğundan dolayı BENZİNE KESİNLİKLE YAĞ VEYA YABANCI MADDE KARIŞTIRMAYINIZ. Jeneratörü durdurduğunuzda mutlaka yakıt musluğunu kapatınız. Aksi takdirde jeneratör zarar görebilir. Portatif jeneratörler sürekli olarak en fazla 5 saat çalıştırılmalıdır. Bu süre sonunda motorun soğuması için 1 saat dinlendirilmelidir.

Akülü modellerde jeneratör uzun süre çalıştırılmazsa akü boşalabilir. Motorun yağlanması, uzun ömürlü olması ve akünün şarjı için jeneratörün haftada bir çalıştırılması gerekmektedir. Portatif jeneratörleri kaynak makinası çalıştırmak amacıyla kullanmayınız. Jeneratörü elektrik sisteminize bağlamadan önce devrenizde; 1 fazlı jeneratörler için 2 kutuplu, 3 fazlı jeneratörler için 4 kutuplu şebeke/jeneratör seçici şalter kullanınız. Portatif jeneratörler ile yasam destek üniteleri-tıbbi cihazların (solunum vs.) çalıştırılması sakıncalıdır. Jeneratör bu cihazlara zarar verebilir. Kesinlikle bu cihazları portatif jeneratöre bağlamayınız.

Benzinli Jeneratörler Nelerdir?

Güçlü motor yapısı ve güçlü performansı ile birlikte benzinli jeneratör modelleri güvenilir bir şekilde kullanılan modeller olarak karşımıza çıkmaktadır jeneratör nedir? Ne işe yarar? Dediğimizde, öncelikli olarak bu jeneratörün modellerini birbirinden ayırmak gerekiyor. Burada tercih ettiğimiz kaliteli ürün seçenekleri ile birlikte, daha yüksek performanslı bir enerji elde etmek mümkün görünmektedir. Benzin gibi güçlü ve avantajlı bir yakıt deneyimi ile birlikte, alternatör ve motor desteği ile birlikte mekanik enerjiye dönüştürülür, ısıyı elektriğe çevirir. Benzin yakıtı ile çalışan kaliteli modellerin, güç olarak gerçekten yüksek bir performans ortaya koyduğu bilinmektedir.

Mazotlu Dizel Jeneratör Modelleri Nelerdir?

Bir şekilde dizel motor olarak karşımıza çıkmış ürün modelleri hayatı kolaylaştırmış ve insanların memnuniyet derecesini daha üst seviyelere taşımıştır. Bulunduğunuz yerlerde elektrik altyapısı olmasa bile bu kaliteli makina ve model ile birlikte ihtiyaçlarınızı en sağlıklı şekli ile karşılamaya devam edebilirsiniz. İnsanların işini son derece kolay hale getiren kaliteli jeneratör modelleri ile birlikte, sağlıklı ve güvenilir çözümlerin en iyi sonuçlarını buradan görmek mümkün olmaktadır. Jeneratörü nedir, ne işe yarar ve kullanırken size ne gibi avantajlar sağlar? Elbette bu konuda detayları gözden geçirmek ve çalışmalara çözüm amaçlı olarak yaklaşmak önemlidir. İnsanın vazgeçemediği bir enerji kaynağı olan elektrik için, özellikle üretim sonuçları ve memnuniyet yaratan avantajlar buradan takip edilmek durumunda olmalıdır.

Jeneratör Fiyatları

Sitemizde satışını yapmış olduğumuz jeneratör modellerine rastlayabilirsiniz. Bu bağlamda bir incelemede bulunduğunuzda en ucuz jeneratör kullanım alanları değiştikçe tabi ki de teknik özellikleri hesaba katıldığında kaliteli jeneratör fiyatları artış göstermektedir.

Yukarıda bahsedilen detaylar konular göz önünde bulundurularak sitemizde ufak bir inceleme yaparak size en uygun benzinli jeneratör belirleyebilir ya da bizi arayarak detaylı teknik bilgilendirmesinden sonra işinize en uygun dizel jeneratör modelini belirleyebiliriz.