Manyetik kollu sac kaldırma mıknatısı, ferromanyetik malzemelerin [örneğin saç (plaka halinde ve yuvarlak), genelde demir malzemeler] hareket ettirilmesi (kaldırma, taşıma ve indirme) için tasarlanmış manuel kontrollü sürekli mıknatıslı bir kaldıraçtır.

Söz konusu kaldırma ekipmanı, demirli materyalleri çekecek kapasitede bir mıknatıs alanı oluşturmak için sürekli mıknatısların özelliklerinden faydalanır. Ekipman içinde güçlü manyetik özelliğe sahip olan neodimyum mıknatısların bulunduğu bir çekirdeği döndüren bir kol aracılığı ile etkinleştirilir; bu doğrultuda elde edilen manyetik akım çalışma aşamasında hareket ettirilecek yük içinden geçer ve bırakma aşamasında kaldıraç içinde kısa devre yapar. Daimi mıknatıslardan imal edildikleri için elektronik bir devre olmadan çalışlar ve elektrik kesintilerinde etkilenmezler. Kullanım açısından elektromanyetik sistemlerden daha güvenlidirler.

Rahatsızlık verici elektrik kabloları bulunmadığından gayet kolay ve çok yönlü kullanılır. Geniş boyutlu kaldırma halkası sayesine her vince uygundur. Kaldırma kapasiteleri en az 3 katına emniyetlidir. Malzemelerin kalınlığına, cinsine ve yüzey kategorisine göre kapasiteleri değişmektedir. Yuvarlak ve düz malzemeye uygundur. Yanındaki kol sayesinde kolay açma ve kapama rahatça taşınabilirlik mapası bulunur.

Metal kaldırma mıknatısları, genel olarak çelik levhaların, çelik boruların, blokların, pres kalıplarının taşınması ve taşıma işlemi sırasında makinelerde yükleme / boşaltma işlemlerinde kullanılır. Hareketli demir bloğu ve diğer manyetik malzemeleri kaldırabilir. Kullanımı kolaydır, kullanımı güvenlidir. Bu nedenle yaygın olarak fabrikalarda, rıhtımda, depolarda ve ulaştırma endüstrilerinde kaldırma aracı olarak kullanılırlar. Metal kaldırma mıknatısları kullanarak çalışma koşullarınızı iyileştirebilir ve çalışma verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Manyetik Metal Kaldırma Mıknatısı Başlıca Kullanım Alanları

Takım ve kalıp üreticileri

Makine üreticileri

Kesme ve metal şekillendirme atölyeleri

Çelik dağıtım merkezleri

Tersaneler

Dökümhaneler ve çelik tesisleri

Çelik konstrüksiyon ve imalathanelerde

Depolama ve sevkiyat birimlerinde

Metal plaka, blok, profil kaldırma, taşımada, yükleme ve boşaltmada.

Makine sanayinde montaj esnasında parça tutmada

Pres kalıpları kaldırma ve taşımada.

Yarı mamül makina parçalarını kaldırma ve taşımada.

Gemi ve yapı inşaat sektöründe demir plaka ve blokların oksijenli kesim işlemlerinde.

Manyetik Kaldırma ve Taşıma Mıknatıslarının Fiyatları

Sitemizde satışını yapmış olduğumuz manyetik kaldırma taşıma mıknatısı modellerine rastlayabilirsiniz. Bu bağlamda bir incelemede bulunduğunuzda en ucuz manyetik kaldırma mıknatısı kullanım alanları değiştikçe tabi ki de teknik özellikleri hesaba katıldığında kaliteli taşıma mıknatısı fiyatları artış göstermektedir.

Yukarıda bahsedilen detaylar konular göz önünde bulundurularak sitemizde ufak bir inceleme yaparak size en uygun manyetik taşıma ve kaldırma mıknatısını belirleyebilir ya da bizi arayarak detaylı teknik bilgilendirmesinden sonra işinize en uygun manyetik kaldırma mıknatısını belirleyebiliriz.

Gösterilen sonuç sayısı: 6

Show sidebar