Gösterilen sonuç sayısı: 9

Show sidebar
100 rl matkap modeli
Close

Alfra 100RLE Matkap

Fiyat ve Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin: whatsapptelefonmail
40rl matkap alfra
Close

Alfra 40RLE Matkap

Fiyat ve Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin: whatsapptelefonmail
Close

ALFRA 60RLE Matkap

Fiyat ve Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin: whatsapptelefonmail
alfra rb35 matkap
Close

Alfra RB35SP Matkap

Fiyat ve Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin: whatsapptelefonmail
alfra rb35x manyetik matkap
Close

Alfra Rb35x Matkap

ALFRA RotaBest RB35X manyetik delici matkap makinesi, 12-35mm çapında metal kesimli delme, manyetik taban karot matkap hafif ve kompakt ancak
alfra rb50 matkap
Close

Alfra Rb50 Matkap

ALFRA RotaBest RB50SP manyetik delici matkap makinesi hemen satın al! Fiyat ve Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin: whatsapptelefonmail
rb50x matkap
Close

Alfra Rb50x Matkap

ALFRA RotaBest RB50X manyetik delici matkap makinesi, 12-50mm çapında metal kesimli delme, kalıcı mıknatıslı taban matkapları endüstride devrim yaratıyor. Manyetik
rb80x manyetik matkap
Close

Alfra Rb80x Matkap

ALFRA RotaBest RB80X manyetik delici matkap makinesi, 12-80mm çapında metal kesimli delme, kalıcı mıknatıslı taban matkapları endüstride devrim yaratıyor. Manyetik
alfra v32 manyetik matkap
Close

Alfra V32 Matkap

Fiyat ve Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin: whatsapptelefonmail

Manyetik Matkap Modelleri & Fiyatları

Manyetik matkap bir elektromıknatıs ya da sabit bir mıknatıs tabanına sahip olan ve metal üstünde delik açmak için kullanım yapılan cihazlardır. Ayrıca manyetik matkap taşınabilen bir delme makinasıdır. Manyetik matkap modelleri, bir kesme takımı parçasına ve elektromıknatısa sahip olan bir makina setidir. Bu cihazlar metal yüzeyine delik açmak için kullanılan ideal makinalardır. Manyetik matkap çeşitlerine, karot matkap ucu olarak bildiğimiz kesme takımları eklenmektedir. Eklenebilen karot matkap ucu iç yüzeyden delik olmakla beraber yüzeyde ve dişler üzerinde kesme kenarları mevcuttur.

Manyetik matkaplar piyasada ve kullanıldığı alanlarda Manyetik karot delme makineleri, manyetik delme makineleri ve de manyetik tabanlı matkap olarak isimlendirilmektedir.

Manyetik matkaplar ayrıca diş açma, Spiral delme, Raybalama ve Havşa açma gibi işlemler için sıklıkla tercih edilen cihazlar arasındadır. Taşınabilen özellikteki manyetik matkap, karot matkap ucu yahut matkap ucu olarak isimlendirilmiş özel bir kesme takımı yardımı ile metal üzerinde delik açmaktadır.

Manyetik Matkap ucu, Manyetik matkap fiyatları, manyetik matkap ucu fiyatları, manyetik matkap uçları ve manyetik matkap adaptörü için kategorimizi inceleyebilir, ihtiyaç duyduğunuz manyetik matkap modeli için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Manyetik Matkap Nedir?

Manyetik matkap nedir diye soracak olursanız tabanı mıknatısla yapışan, seyyar olarak hareket ettirilebilen, delik delme ve kılavuz çekme işlemi yapabilen matkaplara manyetik matkap denir. Manyetik Delme Makinası model seçenekleri manyetik matkap ismi ile bilinmektedir. Manyetik bir taban yani elektromanyetik ya da kalıcı mıknatısa sahip taşınabilir bir delme cihazıdır. Manyetik matkap modellerinde standart büküm, manyetik matkap ucu kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra bazı modelleri dairesel kesiciler, freze takımları ve farklı döner kesiciler ile kullanılmaktadır. Manyetik matkap modellerinin yer aldığı takım tezgahı, farklı metalleri delik delme için kullanılan bir kesme cihazı ve bir elektromıknatıs barındırmaktadır.

Manyetik matkaplar kılavuz çekme, raybalama ve havşa açma gibi uygulamalar için idealdir. Taşınabilir manyetik çekirdek delme makinesi, manyetik matkaplar, metal matkap modelleri, halka kesiciler yahut broş kesici olarak bilinen özel kesiciler metaldeki delikleri sadece delmektedirler. Manyetik çekirdek sondaj makinası delik açabilmek için metal karot sondaj teknolojisini kullanmaktadır. El matkabının kullanılamadığı uygulamlarda, ağır çelik parçalarda delik açmak için manyetik matkaplar tercih edilmektedir. Manyetik matkap modelleri dört ana bileşene sahiptir. Bunlar manyetik taban, matkap standı, motor ve kafestir.

Manyetik Matkap Makinası Çeşitleri Nelerdir?

Otomatik ve yarı otomatik manyetik matkap çeşitleri günümüzde çok popüler şekilde kullanılır. Bu makineler zamandan ve enerjiden tasarruf edilmesine ve daha fazla üretime neden olmasına yardımcı olur. Elektrik nedeniyle yangın tehlikesi olan yerlerde pnömatik manyetik matkaplar kullanılmaktadır. Bu model daha güvenli amaçlar için kullanılır. Motor pnömatik ortam tarafından tahrik edilir ve manyetik bir elektromıknatıs yerine kalıcı bir mıknatıs kullanılır. Akülü manyetik matkaplar güçsüz bir iş yerinde kullanılır. Motor şarj edilebilir bir batarya ile kullanılır. Bu makineler için mıknatıs, kalıcı mıknatısın elektro mıknatıstır. Açılı dişlilere sahip yatay manyetik matkaplar, birçok sondaj işi için özel olarak kullanılır. Manyetik matkap fiyatları ürün çeşitlerine göre farklılık göstermektedir.

Manyetik Matkap Kullanımı Alanları Nerelerdir?

Manyetik matkaplar, öncelikle tesis ve makine yapımı ve ağır mühendislik sektörlerindeki kullanıcılar içindir. Bu makineler hem atölyelerde hem de atölye dışında kullanım için idealdir. Bu makineler sadece sondaj için değil, aynı zamanda bükme, delme, havşa açma ve kılavuz çekme için çok yönlüdür. Bir bükme matkabı, kesme aletini döndürmek için bir matkap veya makine gerektirir. Manyetik matkap ucunun fiziksel tasarımı nedeniyle, delme işlemi, geleneksel olarak dikey olarak yapılandırılmış ve daha az portatif olan, genellikle beygir gücü olan bir makineye ihtiyaç duyar.Delik ne kadar büyükse, malzemeyi boşaltmak için daha fazla zaman ve beygir gücü gerekir. Bununla birlikte, temel manyetik matkap çeşitleri düşük beygir gücü tüketimi ile daha yüksek hızlarda kesme uygulayabilir, bu da daha küçük makinelerde çalışabilmeleri ve daha hızlı çalışabilmeleri anlamına gelir.

Manyetik Matkap Motorları Hangi Enerjiyle Çalışır?

Elektrik motorlu ve hava motorlu olmak üzere 2 tip motoru olan manyetik matkap vardır. % 99’u elektriklidir. Elektrik motorlu olan modellerde plakaya yapışma tabanı elektromıknatıs, hava motorlu olan modellerde plakaya yapışma tabanı doğal mıknatıslıdır.

Elektrikli Manyetik Matkaplar Nasıl Çalışır?

Elektrik enerjisi hem matkap motoruna enerji verir, hem de elektromıknatısa enerji vererek plakaya yapışmasını sağlar. ( Emniyetli delik delme için, elektromıknatıs devrede değilse, elektrik motoruna enerji gitmez. )

Bir firma tarafından delme motoru elektrikli, mıknatısı ise doğal mıknatıslı olan bir model de üretildi. Bu model ile yüksek yerlerde delik delerken, elektrik kesilmesi karşısında manyetik matkabın sadece motoru duruyor, yapıştığı yerde durmaya devam ediyor. Burada amaç: elektrik kesintisinden, sigorta atmasından, fişin yanlışlıkla çekilmesinden dolayı matkabın bulunduğu yerden düşmesini engellemektir.

Bir de Kablosuz, şarj edilebilir akülü manyetik matkaplar da piyasada satılmaya başlandı. Burada da amaç hem kablo çekme derdinden kurtulmak hem de elektrik olmayan bir yerde manyetik matkap ile delik delebilmek. Bir batarya ile yaklaşık 60 delik delebiliyorsunuz. Yanınızda yedek bir batarya da varsa 120 delik delebilirsiniz elektrik olmayan dağ başında bir yerde. Zaten bu ürünler en az 2 batarya ile satılmaktadır.

Manyetik Matkapların En Önemli Özelliği Nedir?

Seyyar hareket ettirilebilmesi ve kolayca yapışma özelliğinden dolayı, tezgah altına sığmayan çok büyük malzemelere delik delme işlemi için veya çelik konstrüksiyon işleri gibi, yerinde delik delmenin zorunlu olduğu yerlerde alternatifi yoktur. Ayrıca karot şeklinde olan manyetik matkap ucu kullanıldığı için büyük deliklerin delinmesi işlemi çok küçük motor güçlerinde bile mümkün olmaktadır.

Manyetik Matkap Ucu

Manyetik matkap ucu içinde merkezleme pimi kullanılır. Bu pim hem delinecek yerin merkezini bulmak  için operatöre yardımcı olur , hem de delme sırasında, matkap ucunun içinde kalan atık parçanın matkap ucunun içinden daha rahat çıkartılmasına yardımcı olur. Delik delme sırasında delik boyunca matkap ilerledikçe, merkezleme pimi içeriye doğru geri gider. Merkezleme piminin arkasında sert bir yay vardır. Merkezleme pimi bu yaya doğru giderek yayı sıkıştırır. Delme işlemi bittiğinde, merkezleme pimi matkap ucunun içinde kalan parçaya arkasındaki yayın etkisiyle büyük bir kuvvet uygular ve bu parçanın otomatik olarak dışarı atılmasını ( fırlamasını )  sağlar.

Manyetik Matkap Fiyatları

Delme işlemi bitiminde, atık parça bazen büyük bir hızla çıktığından dikkatli olunması gereklidir. Hatta o bölgede birisi olmamalıdır. Atık parça bazen matkap ucunun içinde takılı kalabilir. Bu durumda atık parça bir tornavida ile hareket ettirilerek gevşetilmeye çalışılmalıdır. Bu durumda da yay etkisi ile parça hızla fırlayacağından dikkatli olmak gereklidir.Manyetik matkap ucu fiyatları, kalınlık ve uzunluğa göre farklılık göstermektedir.

En kaliteli Manyetik Matkaplar uygun fiyat ve model seçenekleri ile Newton Makine de. Kategorimizde satışa sunmuş olduğumuz manyetik matkap makinası çeşitleri ve özelliklerini inceleyerek ihtiyacınızı giderecek modelleri en uygun manyetik matkap fiyat seçenekleri ile sipariş verebilirsiniz. Manyetik matkap modelleri ve fiyatları için kategorimizi inceleyebilir siniz. Ayrıca beğendiğiniz manyetik matkap çeşidini avantajlı fiyatlarla satın almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Gemi yapımı, demiryolu endüstrisi ve çelik projeleri gibi farklı alanlarda manyetik matkap modelleri kullanılmaktadır. Bunun gibi farklı alternatifler sunan modeller farklı fiyat aralıklarında mevcuttur. Manyetik matkap fiyatları modellerin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Dayanıklı malzemeden imal edilen manyetik matkap aletleri uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Bu özelliği, manyetik matkap fiyatlarının belirlenmesinde kriter olarak ele alınmaktadır. Fiyat performans kriterleri açısından da uygun fiyatlı çeşitlerimizi hemen sipariş verebilirsiniz.