Sıva Makineleri ve Fiyatları

Sıva makineleri, alçı sıva makinesi çeşitleri ve fiyatları Tüm Türkiye’ye teknik destek hizmeti ile Newton Makine kalitesi ile.

Günümüzde gelişen makine teknolojisi ile inşaat alanlarında sıva uygulamaları çok kolay hale gelmiştir. Kara sıva makinası, alçı sıva makinası, schotcrete makinası ile karıştırıp duvar ve yüzeylere püskürtme teknikleriyle çalışır.

Şantiye harçları, hafif yığma harçlar, kuvvetlendirici harçlar, çimento sıvaları, kireç sıvaları, alçı harçları, kireç alçı karışımı harçlar, izolasyon sıvaları, gömme harçları, yüzey şapı, duvar harcı, harici kaba sıva, çimento harç uygulamalarında mükemmel performans sağlar.

Sıva Makineleri Özellikleri

Sıva inşaatların kaba halinin bitimi sonrası ince işlere geçişteki ilk uygulamadır. Su, çimento ve kum ile hazırlanan bir karışımdır, boyadan önce duvarlara ve tavan yüzeyine uygulanır.

Çimento yerine kireç ile hazırlanan karışım genel olarak yumuşak bir kıvamda olduğundan uygulaması kolaydır. Banyo ve yapının dış yüzeylerine uygulanmaz.

Sıvanın amacı yapıyı korumak, su ya da rutubet geçişine engel olmak, düzgün yapılamamış imalat yüzeylerini düzeltmektir, bu nedenle sıvaya son derece özen gösterilmek gerekir. Sıva, kaba ve ince olarak genellikle iki tabaka halinde vurulur.

Sıva Makineleri Uygulama Alanları

Beton, gaz beton, brüt beton, tuğla, bims, briket gibi malzemeler üzerine uygulanabilen, ideal inşaat sıva çeşitlerindendir. Tek kat uygulama ile saten perdah alçısına gerek kalmadan, boyaya hazır yüzey oluşturur. En yaygın kullanılan sıva modelidir.

Uygulama esnasında alçı sıva makinası sayesinde hızlı ve düzgün hatasız sıva yapılmaktadır. Alçı sıva harici, kara kaba sıva uygulaması yine beton, gaz beton, brüt beton, tuğla, bims, briket gibi malzemeler üzerine püskürtme yöntemiyle kara sıva makinası sayesinde zahmetsizce yapılabilmektedir.

Shotcrete makinası ise yol veya otoban kenarlarındaki şevlere, temel kazısı sırasında kayma tehlikesi olan yan yüzeylere, tünel yada raylı sistem inşaatlarında tavan ve duvarlara, toprak kayması yada kaya, taş parçasının düşmesinin engellenmesinin istenildiği alanlarda.

Yapı güçlendirme projelerinde bina duvar ve kolonlarına, dekoratif amaçlı olarak yapay kaya gibi alanlara, izolasyon koruyucu katman olarak havuzlarda, suyun aşındırıcı etkisinden korunmak amacıyla dere yataklarında normal betona göre daha ince taneli ve daha yüksek çimento oranlı özel dizayn betonun, yüksek basınçlı pompa ve hava ile birlikte püskürtülmesiyle uygulanmaktadır.

Gösterilen sonuç sayısı: 5

Show sidebar
pft ritmo sıva makinesi
Close

Pft Ritmo Sıva Makinası

PFT RITMO Sıva Makinası Teknik Özellikleri Transfer gücü: 4 - 14 Litre / dakika Transfer basıncı: azami 15 bar Transfer mesafesi: 15 m Dişli motor: 1,5 kW alternatif akım motoru, 230 V, 50/60 Hz Kelepçeli çark motoru: 400 devir / dakika Başlık hacmi: 45 Litre Tahrik: 25 kg Doldurma yüksekliği: 900 mm Boyutlar (Uzunluk x Genişlik x Yükseklik): 750 x 600 x 1340 mm Ağırlık: 95 kg Fiyat ve Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin: whatsapptelefonmail
PFT ZP3 XL MIX Sıva Makinesi
Close

PFT ZP3 XL MIX Sıva Makinesi

Teknik Özellikler
  • Motor: 7.5 kW, 175 rpm
  • Güç Ünitesi: 400 V, 50 Hz, 3 fazlı
  • Rotor/Stator: 2 L6
  • Taşıma Kapasitesi: 30 lt/dk.
  • Taşıma Mesafesi: 40 mt.
  • Çalışma Basıncı: 20 bar
  Fiyat ve Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin: whatsapptelefonmail
pftg4 alçı sıva makinesi
Close

PftG4 Alçı Sıva Makinesi

Fiyat ve Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin: whatsapptelefonposta
Şap Pompası Brinkmann
Close

Şap Makinesi Brinkmann

Model: Estrich Boy DC 450 B
Versiyon:       Otomatik Kapaklı Kepçeli
Motor: DEUTZ Dizel Motor, 33,5 Kw , D Tipi L03, 2 300 Min-1 Yağ Soğutmalı
Kompresör: ATLAS COPCO AIRTEC  11,73 L / s , 7 Bar Teslim Basınç Altında
Karıştırma Kabı: 200 dolar
Doldurma Yüksekliği: 420 mm
Ses Seviyesi: 97 dB
Tank Kapasitesi: 58 Litre
Halka Açık Yollarda Kullanım İzni: 80 Km / s
U x G x Y: 500 x 158 x 245 cm
Ağırlık : 1790 kg
  Fiyat ve Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin: whatsapptelefonposta
Shotcrete Makinesi
Close

Shotcrete Makinesi

Tipi: KS SHOTCRETE
Motor: 7,5 Kw 380 V  50 Hz
Vibratör: 0,12 Kw  50 Hz
Hava Tüketimi: 9-14 m3/dakika
Hortum Çapı: 65-85
Püskürtme Kapasitesi: 6-7,5 m3/saat
Rotor Kapasitesi: 11 lt
U x G x Y: 1200 x 1600 x 1300 mm
Ağırlık: 670 Kg
Maksimum  Agrera: 20 mm
  Fiyat ve Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin: whatsapptelefonposta