Bilgi

Asfalt ve Beton Kesme Makine Çeşitleri Nelerdir?

asfalt ve beton kesme

Asfalt ve beton kesme makinalarının bir diğer adı derz kesme makinasıdır. Bu makinaların kullanım alanları, kesme derinlikleri, sulu ve kuru kesme gibi etkenlere bağlı olarak çeşitleri yer almaktadır. Asfalt ve beton kesme makinaları yarı otomatik ve manuel olmak üzere iki çeşittir.

Motor yakıt kapasitesine göre elektrikli, dizel ve honda benzinli olmak üzere 3’e ayrılan asfalt ve beton kesme makinaları manuel veya yarı otomatik kullanım özelliğine sahiptir. Son derece konforlu kullanıma sahip olan makinalar kesme derinlikleri, su kapasiteleri, bıçak çapları, ağırlıkları ve boyutları birbirinden farklıdır.

Asfalt Kesme ve Beton Kesme Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Asfalt kesme ve döşeme betonlar derz kesme metodu kullanılarak rahat bir şekilde kesilir. Asfalt ve beton kesme işlemine başlamadan evvel ince hesaplamalar yapılarak ölçülerin alınması son derece önemlidir. Kesilmesine karar verilmiş asfalt veya beton bölge yapılan hesaplamalara göre düzgün bir şekilde çizgiler ile belirlenmelidir. Ayrıca asfalt ve beton kaplamanın kalınlığı da göz önünde bulundurulması gereken hususlardır.

Derz kesme işlemi için dizel, benzinli ve elektrikli derz kesme makinası çeşitlerinden bir tanesi seçim yapılabilir. Dizel ve benzinli asfalt kesme makinası modelleri kablo ve elektriğe gereksinim hissetmediği için hemen her yere rahatlıkla taşınarak kullanılabilir.

Asfalt ve Beton kesme kategorisinde satışa sunulan asfalt ve beton kesme makinaları arasından gereksiniminiz için en uygun ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Asfalt ve beton kesme makinaları için bizlerle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.