Bilgi

Beton Sertleştirici Nedir?

Beton Sertleştirici Nedir

Yüzey sertleştirici ya da beton sertleştirici çeşitleri, genel olarak endüstriyel zemin olarak isimlendirilen zeminler de kullanılmaktadır. Yıpranma, çizilme yahut aşınma tarzı arzu edilmeyen eskime durumları ile karşı karşıya kalmamak için kullanılan yapı malzemesi çeşitlerine beton sertleştirici denilmektedir.

Geçen veya kullanılan süreçte çizilen veya deforme olan yüzeylerde temizleme ve benzeri uygulamalar güç koşullarda yapılabilmektedir. Pek çok uygulama yapılırken zorlanmamak için yüzey sertleştirici çeşitleri yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Deforme olan zemin yüzeyleri kirli görünür ve temizliği zor koşullarda yapılır. Beton yüzeylerde kullanılan beton sertleştiriciler bu gibi olumsuzlukların yaşanmasına engel olmaktadır. Bahsedilen sorunları önlemek için, yüzey yıpranmadan evvel koruyucu tedbirler almak daha sonra yaşanabilecek masraflara da engel olmaktadır.

Beton sertleştiriciler, yüzeylerin deformesine karşı koruyucu görev üstlenmektedir. Beton sertleştiriciler çimento içerikli bir yapı malzemesi olduğu için zeminler de kullanılmaktadır. Yüzeyleri deformeye karşı korumak, ilk günkü görünümünü devam ettirebilmek için en ideal çözüm olarak kullanılan yüzey sertleştiriciler çok da ekonomiktir. Başarılı sonuçlar alabileceğiniz beton sertleştiriciler kolay ve hızlı kaplama sistemlerindendir.

Beton sertleştiriciler özellikle taze beton yüzeylere uygulanır. Ayrıca çimento esaslıdır. Maksimum niteliğe sahip katkı kuartz agrega içerikli beton sertleştiriciler toz haldedir. Ancak renkli, polimer modifiyeli baskı beton zemin sertleştiriciler de mevcuttur. Çatlaksız yüzey dokusu için beton sertleştiricilerin kullanımını tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.