Bilgi

Beton Vibratör Çeşitleri

beton vibratörü

Yaşantımızın her anında yanımızda olan teknolojinin, hızı ve çeşitliliği bizi her zaman şaşırtmıştır. Gelişen teknoloji inşaat makinaları sektöründe de tam gaz devam etmektedir. Mesela, inşaat makinaları arasında yer alan beton vibratörleri. Beton vibratörleri inşaat sektöründe kolonlara ya da tablalara dökülen betonlar kurumadan hortumunu betonun içine sokarak verdiği titreşim sonucunda betonun sıkılaşmasını sağlamaktadır. Böylece beton vibratörü sayesinde daha sağlam yapılar inşa edilmektedir. Bundan dolayı İnşaat alanlarında Beton vibratörleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Beton vibratörlerinin yahut inşaat vibratörlerinin motor güçleri, hortum uzunlukları ve de en önemlisi yani teknoloji ile gelen frekans yani titreşim sayısı farklılık göstermektedir. Beton vibratör çeşitleri 1hp, 2hp ve 3hp olarak 3 değişik motor gücü ile değerlendirilmektedir. İnşaat vibratör çeşitlerinin motor güçleri ne kadar yüksek olursa o kadar güçlü ve uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Beton Vibratör çeşitlerinin Motor güçleri yükseldikçe hortum uzunlukları ve şişe çapları da büyümektedir.

Beton vibratörü çeşitlerinin ikinci önemli özellikleri frekansları yani devir sayılarıdır. Bir başka deyişle titreşim sayılarıdır. Vibratörlerin devir sayısı yükseldikçe betonu sıkılaştırması o kadar rahat ve kaliteli olmaktadır. Beton vibratörlerinin 2800 devir, 12000 devir ve en büyüğü 18000 devir olan çeşitleri bulunmaktadır. Devir sayısı en yüksek olan 18000 devir 3 hp lik bir beton vibratörü alabileceğiniz en büyük titreşimi sağlamaktadır. Konvektör vibratörleri ve de kendinden vibratörlü hortumlarda bu kadar titreşim almak mümkün değildir.

Beton vibratör çeşitlerinin hortum uzunlukları güçlerine göre farklılaşmaktadır.4 metre, 5 metre ve 6 metre olarak farklı ebatlarda vibratör hortum seçenekleri bulunmaktadır. İhtiyacınıza uygun bunlardan birini veya birkaçını tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.