Bilgi

Beton Vibratör Makinesi Nedir?

beton vibratoru

Beton vibratörü elektrik, benzin ve dizel enerjisiyle çalışabilen ve beton sıkıştırma işlemlerinin yapılmasında ve inşaat sektörünün vazgeçilmezleri arasında yerini alır. İnşaat vibratörleri ağır tip sabit vibratörler olmalarının yanı, omuz tip vibratör veya çanta vibratör çeşitleri de bulunmaktadır.

İnşaat vibratörleri spiral, motor ve şişe tipine göre farklılaşmaktadır. 25 mm kalınlığından başlayarak 57 mm’e kadar şişe kalınlığında olan vibratörler bulunmaktadır. Bütün bunların yanı sıra kalıp vibarötü ve inşaat vibratörü çeşitleri de aynı değişikliklerle mevcuttur.

En Uygun Beton Vibratörü Fiyatları

Bu ürünler motorun çalışma tipi yani elektrik, benzin veya dizel olmak üzere farklılaşan motor çalışmasına göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca motorun gücü, vibratör spiralinin işlevi, şişenin kalınlığı ve biçimine göre fiyat değişmektedir. Bunlar yanı sıra yüksek frekanslı veya normal frekansta olması da fiyatı değiştirmektedir. Omuz tipi vibratör veya çanta tip vibratörler de fiyatı etkileyen faktörler arasında yerini alır.

İkinci el vibratör tercih ederken dikkat edilmesi gereken özelliklerden en önemli olanı vibratör motorunun ve şişesinin yıpranmamış ve kullanıma uygun olmasıdır. Eğer yıpranmamış ve tekrar kullanıma uygunsa tavsiye edilebilir fakat ciddi deforme söz konusu ise yetkili servislerden destek alınması gerekmektedir. Çünkü beton vibratörleri tercih edildiği sektör gereği ciddi yıpranmalara maruz kalabiliyor. Aynı zamanda tamir edilmesi de meşakkatli ve uzun zaman alabilmektedir.

Firmamız vibratör ve inşaat makineleri dalında sektörde lider durumdadır. İnşaat işleri konusundaki bütün makinaların yetkili satışını yapmaktadır. Tüm beton vibratörü çeşitlerini internet sitemiz inceleyebilir ve ihtiyaç duyduğunuz makineyi satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.