Bilgi

Betoniyer Nedir?

betoniyer nedir

Şantiyelerde ve inşaat alanlarında kum, çimento, çakıl ve su karıştırılarak harç elde etmeyi sağlayan iş makinesine betoniyer denilmektedir. Eski dönemlerde beton, kuru materyallerin bir sandık içerisine doldurulması ile elde edilmekteydi. Yaşadığımız şu günlerde bu işi çok daha basit ve en az insan gücü ile yapılmasını sağlayan betoniyerlerin tarihi çok eskiye dayanmaktadır. Betonun yapılması için gereken materyallerin bir sandık içerisine doldurularak elde edildiği pahalı ve yorucu sandık uygulamasından sonra kullanım yapılan öğütücülerden de yeni olan betoniyerler günümüzde beton yapımı için tercih edilen en yaygın makine çeşitleridir.

Betoniyer, sadece birkaç parça ile çalışmasına rağmen beton üretimi gibi uğraştırıcı bir işi son derece rahat ve basit bir hale dönüştürmektedir. Betonun hazır hale gelmesini sağlayan bu makinalar, malzemelerin doldurulduğu kova ve bu kovanın hareket etmesini sağlayan bir motordan meydana gelmektedir. Betoniyerler sundukları avantajlar sayesinde işçilere de büyük kolaylık sağlayan makinalardır. 100, 125, 250, 350 ve 500 litrelik olmak üzere 5 değişik hacime sahip betoniyer bulunmaktadır. Betoniyerlerde hacim, motorun gücüne paralel olarak beton üretim kapasitesini temsil etmektedir.

Betoniyer harç karıştırma makineleri her çeşit karışımı yapmak için uygun olan dayanıklı ve kaliteli cihazlardır. Betoniyerlerin elektrikli, benzinli ve dizel motor çeşitleri bulunmaktadır. Kum, çakıl, çimento ve suyu homojen şekilde karıştırarak beton durumuna getiren makine çeşitlerini kategorimizden inceleyebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz betoniyer çeşitlerine uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.