Bilgi

Boru Profil Bükme Makinası Nedir?

boru ve profil bükme makinası

Boru ve profil bükme makinası, belirli bir şekli ve dizaynı bulunan boruları tekrardan şekillendirilmek içim kullanılan makinalardır. Boru ve profil bükme işlemi metal, alaşım, alüminyum, titanyum ve çelik için geçerlidir.

Kullanım yapılan malzemeye ve istenen hassasiyet derecesine bağlı olarak farklı boru ve profil bükme metotları kullanılır. En yaygın kullanım yapılan metotlar ise çekerek bükme, sararak bükme, basarak bükme ve 3 makaralı bükmedir. 3 makaralı boru ve profil bükme makinası, yüksek büküm yarıçaplarında iş parçaları üretmekte kullanılmaktadır. Uygulanan yöntem, işleyen silindiri ve iki sabit çapraz makaranın dönüşü haricinde basarak büküme benzer.

Boru Profil Bükme Makinası Nerelerde Kullanılır?

* Bükülmüş boru

* Profiller

* İş tabelalarında

* İnşaat sektöründe

* Ziraat alanında kullanılan tarım makinalarında

* Otomotiv imalat sanayinde

* Çeşitli aksesuar ekipmanlarda

* Endüstriyel mutfak imalatında

* Çeşitli iş makinalarında

* Isıtma ve soğutma sektöründe

* Mobilya sektörü gibi sektörlerde boru ve profil bükme makinaları yaygın olarak kullanılmaktadır.

Boru ve profil bükme makinası çeşitlerinde müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmaktayız. Kategorimizde yüksek kaliteli, dayanıklı ve kolay değiştirilebilir boru ve profil bükme makinası modelleri yer almaktadır. Uzun ömürlü ve düşük çalıştırma maliyeti olan boru ve profil bükme makinaları ile en iyi verimi alabilirsiniz. Boru ve profil bükme makinelerinde, ihtiyaca uygun geniş ürün yelpazesi ile gereksinim duyduğunuz ürünü kolayca satın alabilirsiniz. Boru ve profil işleme makinesi ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.