Bilgi

C16 Beton Nerelerde Kullanılır?

C16 beton nerelerde kullanılır

C16 beton türü nedir? C16 beton nerelerde kullanabilir gibi sorular son dönemlerde sıklıkla sorulmaktadır. Bu sorularınızı ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Betonların tanımı ve betonların sınıflandırılması farklılık göstermektedir. Beton çeşitleri ve kullanım yerleri buna bağlı olarak değişmektedir. C16 beton çeşidi mukavemet şartı istenen yapılarda kullanıma uygundur. Fakat günümüz şartlarında yapılarda ve binalarda kullanılmayan beton sınıflarından bir tanesidir. Bahçe duvarı tarzı alanlarda ve yerlerde kullanım için C16 beton türü idealdir.

Fck mukavemet değeri 200 kgf/cm2 olan beton türü C16’dır.

C8 ile C16 arası beton sınıfı, Grobeton ya da koruma betonu olarak bilinin beton sınıflarıdır. C16 beton türü cm²’ye 160 kg ağırlığa dayanabilmektedir. C16 beton temelde zemini düzeltmek ve yalıtım işlerinin yapılması için sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra C16 beton demir işlerinin yapılabilmesi için de temele atılmaktadır. Bu beton türünün içerisinde genel olarak demir bulunmamaktadır. Kısacası donatısız beton olarak ifade edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.