Bilgi

C20 Beton Ne Demek?

C20 Beton Ne Demek

Kum, çakıl, mıcır veya taneli mineral gibi malzemelerden oluşan ve çimento ile birbirine bağlanan betonlar farklı farklı sınıflandırılmaktadır.  C20 beton ise son dönemlerde inşaat alanlarında kullanılan beton çeşididir. C2O Beton en dayanıksız ve en güçsüz beton çeşididir.

Betonlar C20- C25-C30-C35 ve C50 şeklinde sınıflandırılmıştır. Beton sınıfları içerisinde yer alan C20 beton, içerisinde kullanılan malzeme oranları ve basınca karşı dayanımı ile diğer sınıflara göre farklılık göstermektedir.

Son dönemlerde sıklıkla sorulan C20 beton özellikleri ve C20 beton nedir gibi sorularınıza en ayrıntılı cevap için yazımızı okuyabilirsiniz.

C20 Beton Özellikleri Nelerdir?

C20 beton çeşitleri sadece tek katlı yapılarda kullanım yapılmaktadır. C20 beton bağ ve bahçelere yapılan evlerde, hobi bahçeleri gibi yapılarda da kullanım olarak tercih edilmektedir.

C20 beton kullanımı son dönemlerde özelliklerinden dolayı azalma göstermektedir. Dayanıklılığı ile alakalı pek çok olumsuz görüş bulunmaktadır. C20 Beton çeşidi, bir cm2 de yaklaşık olarak 200 kg’lık bir yüke ve ağırlığa dayanacak özelliktedir. İnşaat teknolojisinin çok geliştiği günümüze bu oran çok azdır.

İnşaatlarda ağırlıklı olarak kullanılan C20 betonların tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden bir tanesi de çok uygun olan fiyat yapısıdır.

C20 beton sınıfı 2019 senesinde kabul edilmiş olan yönetmeliğe göre yeni yapılarda kabul edilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.