Bilgi

Dekupaj Testere Çeşitleri Nelerdir?

Dekupaj Testere Çeşitleri

Dekupaj testere modelleri temel olarak motor gücü, pandül ayarı, devir sayısı gibi özelliklerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Dekupaj testere modelleri incelendiğinde 410 Watt’tan 1000 Watt’a kadar çeşitli değerler görünmektedir. Dekupaj testerenin Motor gücü ne kadar yüksekse testerenin potansiyeli de o kadar yüksek olmaktadır. Yüksek motor gücüne sahip Dekupaj testereler profesyonel meslek grupları için sıklıkla tercih edilmektedir. Hobi amaçlı kullanımlarda düşük motor gücüne sahip dekupaj testere satın alabilirsiniz.

Dekupaj testere çeşitlerinde dikkat edilmesi gereken bir başka değer ise devir sayılarıdır. İnce detaylar ile ilgilenmeniz gereken durumlarda devir ayarlı testereler bir adım öne çıkmaktadır. Ayrıca genel kesimler için değişik ayarlamalar yapılabilmektedir. Pandül ayarları kaba kesimlerin ayarlamasını ifade etmek için kullanılmaktadır. Pandül ayarlar, hemen her testerede benzer aralıklar sağlamaktadır.

Dekupaj Testere Ucu

Dekupaj testere modellerinin gövdesi kadar uç kısımları da büyük önem taşımaktadır. Kesim yapılacak malzemenin türüne uyumlu bir testere ucu seçmek gerekmektedir. Doğru testere ucu sayesinde daha efektif bir işlem hedeflenmektedir. Dekupaj testere ucuna, testere bıçakları da denilmektedir.

Dekupaj testere bıçaklarının aralık değerlerinin de incelenmesi gerekmektedir. Bu değerler ahşap üstünde elde edilecek görüntüyü bile bütünü ile etkileyebiliyor. Testere uçları paslanmaz çelik, alüminyum gibi değişik malzemeler ile üretim yapılırken materyal kalitesi de testerenin güvenilirliğini test etmektedir.

Dekupaj testere çeşitlerinin temel kullanım alanı ahşap olsa da seramikten alçıpana, metalden lamine levhalara kadar birçok materyalin kesiminde bu testere çeşidine başvuruluyor. Dekupaj testere çeşitlerinin hobi amacı ile kullanımında masa ve sehpa yapımı gibi temel amaçlara sıklıkla rastlanılmaktadır. Bunların yanı sıra laminant parke döşemesinden arda kalan parçalar yahut kırılmış bir sehpanın ahşap kısımlarından değişik ürünler elde etmek için de dekupaj testere tavsiye edilmektedir.

En iyi Dekupaj testere, dekupaj testere modelleri ve dekupaj testere fiyatları için Hırdavat ve el aletleri çeşitleri kategorisini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.