Bilgi

Demir Bükme Makinası Nedir?

demir bükme

Demir bükme makinaları genel olarak yassı demir ve bağlantı parçaları gibi metalleri talep edilen formatta bükmek için tercih edilir. Demir bükme makinası ekipmanı iş potansiyelini yükseltir ve yükü önemli ölçüde düşürür. Armatürleri talep edilen biçimde bükmek için tasarlanmış endüstriyel makinalar, devamlı kullanımda bile maksimum performans sağlar.

Maksimum performanslı bükme makinesi, değişik uygulama taleplerini karşılamak için özelleştirme özelliğine sahiptir. Çalışma hızı, çalışma gücü ve tork aralığı, makinenin kontrol panelinde bulunan tuşlar kullanılarak kolayca değiştirilebilir. Ayak pedallı hidrolik demir bükme makinası modelleri, güvenli çalışmaya olanak sağlamaktadır. Otomatik kapanma fonksiyonu kullanım esnasında oluşabilecek olumsuz durumları engeller.

Demir Bükme Makinası Fiyatları?

Bükme makinesi fiyatları, marka, model, demir bükme aralığı, motor gücü, makine çıkış hızı ve ihtiyaca bağlı aksesuarlara bağlı olarak farklılık göstermektedir. Cazip fiyata profesyonel demir bükme makinası satın alabilirsiniz. Newton Makine  ayrıcalıklarıyla alışveriş yapabilirsiniz.

Demir Bükme Makinasının kullanımı rahattır ve kullanıcı rahatça bakımını yapabilir. Makinenin bıçaklarının bütün köşeleri kullanıma uygundur. Bükme işlemleri genellikle demir ve çelik ürünlerde, dekoratif imalatta kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra çelik yapılarda ve makine mühendisliğinde tercih edilir.

İlerlemiş teknoloji avantajları ile Newton makine, yapıların ve özel yapıların profil bükme gereksinimlerini gidermektedir. İnşaat demiri bükme makinası işlemlerini maksimum tezgahlarla her talebe uygun duruma getirmektedir.

Demir Bükme Makinası Nasıl Kullanılır?

Demir bükme endüstrideki en karmaşık işlemlerden bir tanesidir. 400, den 700’e kadar ölçümü kesilir ve inşaat demiri bükme işlenir. Kesilmesi güç olan sac levha kesimine giyotin kesim denilmektedir. Giyotin makasların çift bıçakları bulunmaktadır. Çift bıçaklar hem hareketli hem de hareketsiz olarak iki çeşittir. Kesim yapan üst ve alt bıçaklar arasında bir boşluk bulunmaktadır ve bu boşluk, kesilmiş tabakanın kalınlığına bağlıdır.

Çift bıçaklı giyotin makaslar esasen bir dokuma tezgahıdır. Giyotin kesme, sisteme metal bilgiler girilerek uygulanır. Bilgisayarlı hesap yönetimine metalin kesildiği kalınlık girilmektedir. Bu sebeple, giyotin makasların kesme kapasitesi maksimum ölçüde değişir. Giyotindeki değişikliklere paralel olarak, üretim abatları da farklılaşır.

Demir bükme makinası alanında uzmanlaşmış bir şirket olarak deneyimli kadromuz ve gelişmiş teknolojik altyapımız sonucunda, müşterilerimize doğru hizmetleri sunarak en ideal sonuçları sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.