Bilgi

En iyi Manyetik Matkap Modelleri

manyetik matkap

Manyetik matkaplar, bir elektromıknatıs ya da sabit bir mıknatıs tabanı bulunan ve metal üzerinde delik açmak için kullanım yapılan taşınabilir, kullanışlı delme makinası modelidir.

Manyetik matkaplar, bir kesme seti parçasına ve elektromıknatısa haiz olan bir makina setidir. Manyetik matkap modelleri metal üzerinde delik açmak için sıklıkla talep edilmektedir. Manyetik matkap çeşitlerine, karot matkap ucu olarak isimlendirilen kesme takımları ekleme yapılır. Ekleme yapılan karot manyetik matkap ucu iç taraftan delik olmakla beraber yüzeyde ve dişler üstünde kesme kenarları bulunmaktadır. Manyetik matkap ürünlerine manyetik karot delme makinası, manyetik delme makinası ya da manyetik tabanlı matkap isimleri de verilmektedir.

Birbirinden farklı kullanım alanlarına sahip manyetik matkaplar aynı zamanda Kılavuz açma yani diş açma işlemlerinde de kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra Spiral delme, Raybalama ve Havşa açma gibi uygulamalarda da sıklıkla kullanım yapılmaktadır. Taşınabilir manyetik matkap çeşitleri, karot matkap ucu ya da matkap ucu olarak isimlendirilen özel bir kesme takımı yardımı ile metal yüzeyinde delikler açar.

Geleneksel delme cihazı ve manyetik karot delme cihazı arasındaki bazı farklılıklar bulunmaktadır. En büyük fark ise, geleneksel delme makine modelinin aksine manyetik karot delme makinası taşınabilir ve esnek yapıya sahiptir. Karot delme makinası bir yerden farklı bir yere götürülebilir. Ayrıca yatay, dikey ve yanlamasına gibi şekiller de sabitlenebilir. Bu gibi farklı çalışma esnekliği, başka hiçbir delme cihazı ile elde edilemez.

Makine modelleri arasındaki diğer fark ise karot delme makinasının, yüzeyin tamamını değil sadece deliğin dış kenarını kesmesidir. Bundan ötürü çok az bir malzemeyi keser, dolayısı ile daha hızlı ve çok ekonomiktir. Bu gibi nedenlerden dolayı normal şartlarda manyetik matkap, geleneksel delme makinelerinden üç ya da dört kat daha hızlıdır. Newton makine ayrıcalıkları ile sizlere sunmuş olduğumuz manyetik matkap modelleri ve özelliklerini inceleyebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz modellere en uygun manyetik matkap fiyatları ile sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.