Bilgi

En Kullanışlı Betoniyer Modelleri

betoniyer

Beton mikseri ya da betoniyer ismi ile bildiğimiz portatif inşaat makinası modelleri sıklıkla kullanılan cihazlar arasında yer almaktadır. Çimento, kum yahut çakıl gibi malzemeleri ve suyu homojenize ederek bir araya getiren betoniyer modelleri en uygun betoniyer fiyatları ile kategorimizde yer almaktadır. Betoniyer modelleri transmikser ya da büyük beton mikserlerine kıyasla daha küçük boyutlu ve portatiftir. Ancak betoniyer modelleri transmikserle aynı işi yapmaz ve yalnızca harç birleşimi yapar. Betoniyer yapımı temelinde bir motor, döner bir tambur ve genellikle bir oluktan oluşmaktadır. Tamburun içinde, betonun çevresini döndürmek, eşit bir biçimde karıştırmak ve uygulama ve biçimlendirme için yumuşak kalmayı muhafaza eden materyaller kullanım yapılmaktadır.

Büyük şantiyelerde kullanılmak üzere büyük hacimli betonları karıştırmak ve taşımak için ticari betoniyer modelleri kullanılmaktadır. Az miktarda olan beton hacimleri için, taşınabilir bir beton mikseri yani betoniyer yeterli olmaktadır. Taşınabilir betoniyer çeşitleri tipik olarak elektrikle, benzinle ya da motorinle çalışmaktadır. Bu tür betoniyer modelleri daha kolay taşıma ve yer değişikliği için tekerlekli taban üstüne konulmuş tasarıma sahiptir. Döner tambur aşağıya doğru çevrilebilir, böylelikle karışık beton bir el arabası içine kolaylıkla dökülebilir.

Klasik bir betoniyer, materyalleri karıştırmak için döner bir tambur kullanmaktadır. Daha küçük hacimli uygulamalar ve betonun inşaat alanında yapılabilmesi için beton mikseri sıklıkla kullanılmaktadır. Bu durum betonun sertleşmeden evvel kullanılması için yeterli vakit sağlar. Betoniyer modelleri süresiz olarak betonu uygulamaya hazır tutmamaktadır. Bundan dolayı, belirli bir zaman aralığında ne kadar beton dökülebileceğini ve bitirebileceğini hesaplamak gerekmektedir.

En iyi betoniyer harç karma makinası modelleri ve özelliklerini inceleyerek, en uygun betoniyer fiyatları ile satın almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.