Bilgi

Epoksi İnşaat Demiri Nedir?

Epoksi İnşaat Demiri Nedir

İnşaatlarda binaların güçlendirilmesi ve ömürlerinin uzatılması için kullanılan demir çeşidine Epoksi kaplı inşaat demiri denilmektedir. Binalarınızı güçlendirmek ve korozyonu önlemek için epoksili inşaat demiri kullanır. Bütün altyapı ve üstyapılar da epoksi inşaat demiri kullanılmaktadır. Epoksi demir uygulamaları farklı firmalar tarafından tasarlanmakta ve yollar, köprüler, viyadükler, endüstriyel tesisler başta olmak üzere pek çok yerde kullanılmaktadır.

Epoksi demir buz, çözücü tuzlar ve deniz suyuna maruz kalan yapılarda da kullanılmaktadır. Çünkü bu demir çeşidi korozyonu ortadan kaldırmaktadır.

Epoksi kaplı demir üreten firmalar projenize uyumlu ve uluslararası donatı standartlarına uygun olarak üretim yapmaktadırlar. Tüm yapısal özellikler veya olası korozyon sorunları için tercih ettiğimiz çözüm, çelik üzerinde benzersiz bir epoksi kaplama oluşturmaktır.

Yol, köprü, endüstriyel tesisler, deniz suyuna maruz kalan alt ve üst yapılar da epoksi demir kullanılmaktadır. Epoksi Demir, donatıların korozyon problemini ortadan kaldırdığı gibi yapı dayanımını artırmaktadır.

Epoksili demir, yapıların ömrünü uzatmak ve performanslarını iyileştirmek gibi inşaat sektörüne birçok fayda sağlayan yüksek performanslı bir malzemedir. Epoksi Kaplamalı inşaat demir, her türlü yapı için her koşulda kullanılabilmektedir. Paslanma koşullarına karşıda sıklıkla kullanılan demir çeşidi birçok avantaj sağlamaktadır.

Korozyon gibi problemler karşısında, klasik yöntemlere kıyasla 40- 50 kat daha fazla dayanıklı olduğu için sıklıkla tercih edilen inşaat demiridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.