Bilgi

Gaz Beton Nerelerde Kullanılır?

Gaz Beton Nerelerde Kullanılır

Gazbeton, sayısız fayda sağlayan çok yönlü bir yapı malzemesidir. Son dönemlerde duvar örgü materyali olarak sıkça kullanılmaktadır. Hafif bir yapı malzemesi olan gazbetonlar modern inşaat projelerinin vazgeçilmezidir.

Gazbeton geniş bir kullanım alanına sahiptir ve projeler için değer katan yapı malzemesidir. Hafifliği ve üstün özellikleri, evler, sosyal ve turistik tesisler, ticari ve endüstriyel yapılar dahil olmak üzere birçok farklı bina türünde duvar yapımında ilk tercih olmasını sağlar.

Gaz beton, maksimum performansından dolayı dünya genelinde yaygın olarak kullanılan bir beton türüdür. Amerika ve Japonya gibi daha pek çok farklı ülkede gazbeton üretilmektedir. Dünyanın ve Ülkemizin en önemli şehirlerinin gözde binalarında kullanılan Gazbetonların, yoğunluğu düşüktür ve masif bir malzemedir. Binaların yangın ve deprem güvenliğini maksimum seviyeye çıkaran gaz beton yüksek ısı yalıtım özellikleri sayesinde pazarda önemli bir gereksinimi gidermektedir.

Gazbeton, istenilen geometrik şekle kolayca işlenebilen hafif, gözenekli ve yüksek basınç karşısında dayanıklı bir malzemedir. Bütün özel ve kamu binalarında ısı yalıtım levhaları ve asmolen bloklar olarak kullanılmaktadır.

Güvenli kullanım sunan gazbeton, yapı dış duvarlarında ısı yalıtımı sağlamanın en ideal yoludur. Pratik ve ekonomik çözüm olarak tercih edilen gazbetonlar yanmaz özelliktedir.

Isı yalıtımına katkı sağlayan, ateşe karşı dayanıklı ve ses yalıtımı kusursuz olan gazbetonlar, ticaret ve sanayi yapılarında da kullanılmaktadır.

Gazbeton doğal ham maddelerin yanı sıra çevreye dost üretim teknolojisi ile üretilmektedir. Ayrıca beton ve geleneksel kagir materyallere kıyasla daha hafiftir. Bunların yanı sıra gözenekli dokusu ve maksimum ısı yalıtım özelliklerinden dolayı bu malzemeye gazbeton ismi verilmiştir. Gazbetonun taşımış olduğu bu üstün özellikler, inşa edene ve kullanıcıya güven vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.