Bilgi

Hangi Kaynak Makinesi Daha Çok Tercih Ediliyor?

kaynak-makinesi

Kaynak makinesi kaynak işlerinin yapılabilmesi için gerekli düzenek ve elektronik donatıya sahip bir makine çeşididir. Günümüzde, şarjlı olan kaynak makineleri de bulunmaktadır. Bu makinelerle iyi bir iş çıkarabilmek için elektrik hakkında bir miktar bilginizin bulunması gerekir.

İlk başta söylememiz gerekir ki; elektrik ile çalışan bir elektron hareketidir. Elektronlar doğru ortamlar sağladığı zamanda, fazla oldukları yönden az oldukları veya hiç olmadıkları doğrultuya doğru ilerler. Bu sabit bir elektrik düzenidir ve elektronlar eksi kutup olarak isimlendirilen katottan artı kutup olarak isimlendirilen anoda  doğru hareket etmiş olurlar. Elektronların gerçekleştirdikleri bu harekete elektrik akımı denir. Bunun yanı sıra artı ve eksi kutup arasında harekete geçiren bir elektron çokluğu bulunmaktadır. Bu elektron fazlalığına da gerilim adı verilir.

Magmaweld Oerlikon GL 451 DC MMA Kaynak Makinesi

Gemi gibi ağır kaynak işleri içim imal edilmiş mekanik kontrollü Magmaweld oerlikon GL 451 DC MMA kaynak makinesi 3 Faz 400V-50/60 Hz şebeke voltajı ve Jeneratörlerle görev yapar. Bazik , Rutil, Bazik, Selülozik elektrotlar harika kaynak sıfatları ortaya çıkartır. GL çeşitleri ise karbon kesme avantajı sağlar. Özellikle açık alanlarda görev yapmak için üretilen IP 21 koruma özelliğine sahiptir. Uzun kaynak kabloları sayesinde kolay çalışma olasılığı tanır. Kocaman tekerlekleri ve teleskopik kolları yardımıyla zor saha şartlarında rahat hareket etmenizi sağlar. Kaynak makinesinin bakımı yok denilecek kadar azdır ve kırsal alanlarda dahi kolay bir biçimde tamir edebilirsiniz. Kaynak makinelerinde elektrot, elektrik kablosu ve toprak pensesi sunulmaktadır.  Aynı zamanda aşırı ısınma oluşumunda fanlar devreye girer ve kolaylıkla soğur.

Magmaweld Oerlikon Monostick 150 I Çanta Kaynak Makinesi

Magmaweld oerlikon monostick kaynak makinesi 1 Faz 230V-50/60 Hz şebeke voltajı ve jeneratörler ile devreye girer. Magmaweld oerlikon monostick 150 ı çanta kaynak makinesi %15’e yakın voltaj dalgalarını hoş görür. . Bazik , Rutil, Bazik, elektrotlar harika kaynak sıfatları meydana getirir. Kaynak cereyanı 10 amperden başlar, sürterek TIG kaynağında küçük yapıya sahip malzemelerden dahi mükemmel sonuçlar sağlar. Akım ayar skalası elektrot boyutlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda IP 23S koruma grubuna aittir. Hafif ve kolay taşınır olmasının yanı sıra zorlu hava ile zorlu çalışma şartlarında kaliteli sonuçlar elde etmenizi sağlar. Geniş taban yapısı sayesinde devrilme olasılığı düşüktür.  Fan yardımı ile aşırı ısınma durumunda hemen soğutmaya geçer. EN60974 kalitesine uygun, Class A olarak sınıflandırılmıştır. Monostick kaynak makinesi doğru akım çıkışlı basit kullanılabilir, monofaze invertör ile imal edilmiş, 3,25 mm kadar elektrot yapabilen kaynak makine çeşididir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.