Bilgi

Harç Dökme Kovası Nedir?

Harç Dökme Kovası

Piyasada beton harç taşıma kovası, harç taşıma kovası ve beton kazanı gibi isimlerle de bilinmekte olan beton kovası, kolon ve kirişlerin aralarına beton dökme imkanı sağlamaktadır. Yandan ve alt kısımdan kapaklı beton kovası çeşitleri bulunmaktadır. Kapakların açılması işlemi mekanik olarak ya da direksiyon vasıtasıyla yapılabilmektedir. Hortumlu yahut hortumsuz beton kovası alternatifleri de bulunmaktadır. Beton kovası hortumu, harcın akışkan şekilde dökülmesini sağlamaktadır.

Kule vinç beton kovası, kolon ve kiriş arasına harç akışını, harcın belli merkezlere dökülmesini sağlamaktadır. Kategorimizde yer alan 500,750,1000 ,1500, 2000, 3000, 4000 ve 5000 litre hacimlerde satışını yaptığımız kule vinç beton kovaları, beton pompalarının kullanılamadığı inşaat sektöründe kullanılmaktadır.

Beton kovalarının elverişli kullanımı için betonun istenilen alana daha kontrollü ulaşmasını sağlamak amacı ile ihtiyaca göre beton kovası hortumu da kullanılabilir. Beton kovası hortumu, standart olarak 2m boy ve 200 mm çapındadır. Betonun akmasını destekleyen kova aparatı rahatça entegre edilebilir. Bunların yanı sıra, beton kovası kullanılırken hortuma yön verilmesini sağlayan eleman için taşıma platformu da opsiyonel olarak ilave edilebilir.

Beton Kovası, farklı kapasitelerdeki şantiye ve işletmeler de kum taşıma kovası, mıcır dökme kovası, mıcır taşıma kovası ve kum kazanı gibi isimler ile yaygın olarak kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe ise kule vinç kendinden boşaltan kum kovası ve inşaatçıların kullandığı harç boşaltma kovası gibi adlarla da bilinmektedir. Kategorimizde yer alan kule vinç beton kovası, genellikle beton pompalarının kullanılamadığı alanlarda inşaat firmalarının işlerini kolaylaştırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.