Bilgi

İnşaat Demiri Bükme Makinesi Modelleri

demir bükme

İnşaat sektöründe kullanılan demiri bükme makinesi modelleri 3 çeşide ayrılmaktadır. Demir bükme makineleri basit, yarı otomatik ve otomatik çalışan tasarımlara sahiptirler. Basit demir bükme makinası modellerinde, makine yalnızca bükme işlemi yapar ve operatör yükleme ve boşaltma işlemini kendisi yapmaktadır. Donatılar kesik haldedir ve operatör, yükleme yaptıktan sonra pedala basarak bükme işlemini en iyi şekilde yapar.

Yarı otomatik özellikteki demir bükme makinası modellerinde, donatıların boyuna doğru kesimi yahut donatıların yükleme yapılması ve ayrıca boşaltılması gibi uygulamaların bir bölümü demir bükme makinası tarafından gerçekleştirilmektedir. Yarı otomatik demir bükme makineleri aynı zamanda bir bükme uygulaması esnasında birden çok bükülme yarıçapı sağlamaktadır. Bu çeşit cihazlar endüstriyel elektrikle çalışabilmektedir. Ayrıca üretim hızları basit bükme makinası modellerine kıyasla çok daha yüksektir.

Tam otomatik inşaat demiri bükme makinası çeşitleri PLC’ye sahiptirler. Bükme yarıçapı miktarı ve kesme mesafesi mini PLC’lerine verilmiş durumdadır. Bunun yanı sıra donatılar cihazın kendisi tarafından yüklenir ve boşaltılır. Tam otomatik demir bükme makinası bir iş sürecinde pek çok bükme yarıçapı ve bir bükme açısı yapabilir. Tam otomatik demir bükme makineleri elektrik enerjisi ile çalışır ve üretim performansları basit ve yarı otomatik cihazlara oranla çok daha hızlıdır. En iyi Demir bükme aleti modelleri ve demir bükme makinesi çeşitleri en uygun demir kesme makinası fiyatları ile Newton Makine da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.