Bilgi

Jeneratör Çeşitlerinin Özellikleri Nelerdir?

jenaratör

Jeneratör çeşitleri, fiziksel enerjiyi elektrik enerjisine çevirmektedir. Jeneratörler bir adet motordan ve alternatörden oluşan makina modelleridir. Bu cihazların kapsamına ışık enerjisinin elektriğe dönüşmesini mümkün kılan fotoelektrik hücreleri de dahildir. Ayrıca mekanik enerjinin elektrik enerjisine dönüşmesini sağlayan makinalar ve kimyasal durumda bulunan enerjinin, elektrik enerjisine dönüşümünü gerçekleştiren bataryalar da jeneratörler arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra ısıyı elektrik enerjisine dönüştüren termoelektrik jeneratör tipleri de dahil olmaktadır.

Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüşüm sağlayan 2 çeşit jeneratör bulunmaktadır. 1. Jeneratör modeli alternatif akım AC jeneratörleridir. Bu jeneratör modeli gündelik yaşamda en çok kullanılan jeneratör cinsidir. 2. Jeneratör çeşidi ise doğu akım yani DC jeneratörleridir.

Farklı çeşitleri bulunan Jeneratörlerin kullanım alanları da farklılık göstermektedir. Jeneratör modelleri son dönemlerde küçük ölçekli ya da büyük ölçekli pek çok mağaza, işletme ve fabrika gibi alanlarda sıklıkla kullanılan mükemmel aletlerdir. Jeneratör modelleri ile ihtiyaç duyulması durumunda, benzin ve dizel yakıtlar kaynak olarak kullanım yapılarak elektrik üretimi de yapılabilmektedir. Ülkemizde bu çeşit jeneratör modelleri marketlerde, fabrikalarda, büyük alışveriş merkezlerinde kullanım yapılmaktadır. Elektriklerin kesilmesi ile birlikte bu çeşit jeneratör modelleri devreye girerek elektrik ihtiyacını gidermektedir.

Elektriklerin sık sık kesildiği alanlarda ve bölgelerde çok satanlar arasında yer alan jeneratörlerin sıklıkla kullandığını gözlemleyebilirsiniz. Geliştirilmiş jeneratör modellerinin kullanıldığı işletmeler veya firmalar güvenlik açısından da önlem almalıdır. Kategorimizde satışa sunmuş olduğumuz Jeneratörler, farklı boy ve ölçüde her ihtiyacı karşılayacak yönleri ile sıklıkla seçim yapılmaktadır.

Jeneratör markaları, değişik boy ve ebatlarda jeneratör üreterek piyasaya sürmektedir. Küçük mobil jeneratör modellerinden büyük kapasiteye sahip jeneratör modellerine kadar farklı ölçülerde üretimi yapılan modeller pek çok özellik barındırmaktadır. Birbirinden farklı markaların üretimini gerçekleştirdiği jeneratör, 3 gruba ayrışmaktadır. Bunlar ise Bir fazlı olan jeneratör modelleri, İki fazlı olan jeneratör modelleri ve Üç fazlı olan jeneratör modelleridir.

Bir fazlı olan jeneratör modelleri devre tipinde sadece nötr ve daz uçları mevcuttur. Üç fazlı olan jeneratör çeşitlerinin devrelerinde durum farklıdır. Üç fazlı jeneratörlerin devresinde ise R, S, T fazları bulunmaktadır. Ayrıca bu fazlar arasında bulunmakta olan açı 120 derecedir. 3 fazlı devrelerde alternatif gerilim de aynı sistem üzerinden oluşmaktadır. 3 fazlı devrelerin 3 fazlı çevrelerden en önemli farkı ise 120 derecelik açılarla yerleştirilmiş olmasıdır.

Bunların yanı sıra Jeneratör modelleri tiplerine göre de değişiklik göstermektedir. Bunlar ise beşgen kutbu bulunan jeneratör çeşitleri, manyeto hidrodinamik ismi verilen jeneratör ve yüksek frekans jeneratör çeşitleridir.

Kategorimizde satış sunmuş olduğumuz Jeneratör modellerinin boylarını, ebatlarını, işlevlerini ve özelliklerini inceleyerek, ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan modeli Newton Makine güvencesi ile satın alabilirsiniz. En iyi ve en kaliteli jeneratör modelleri en uygun jeneratör fiyat seçenekleri ile Newton Makine de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.