Bilgi

Karot Makinası

karot makinesi

İnşaat sektörü ve yapı işlemlerinde önemli bir yere sahip cihazlar arasında yerini alan karot makinası kullanım amacına, markasına ve sahip olduğu niteliklere göre değişik çeşitlilikler taşımaktadır. İnşaat alanında hobi çalışmalarına her çeşit gereksinime uygun ürün çeşitliliği ve cazip fiyatlı kaliteli ürünlerin adresi Newton makine, bir tık uzağınızda.

Yapı malzemeleri arasında önemli bir yeri olan karot makineleri sahip oldukları watt gücüne ve aşağıdaki özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir.

  • Açılı Karot Makinesi
  • Sabit Karot makinesi
  • Devir ayarlı Karot makinesi
  • Çift Vitesli Karot makinesi
  • Tek Vitesli Karot makinesi

Marka ve kalitesine, performansına göre değişiklik gösteren karot makinası fiyat seçenekleri arasında farklılıklar olmaktadır. Ürün seçeneklerinin fiyat bilgisine firmamız ile iletişime geçerek sahip olabilirsiniz.

Karot Makinası Nedir?

Beton zeminin silindir şeklinde delinme işlemine karot uygulaması denilmektedir. Karot makinesi ise beton zemini silindir biçiminde delme işlemini gerçekleştirme amacıyla ürtim yapılmış bir cihaz olma özelliğine sahiptir. Başka bir ifade ile beton delme makinesi olarak da isimlendirilmiştir. Bu bakımdan inşaat ve yapı işleri için gereksinim duyulan bir makine olma özelliği taşımaktadır.

Karot Makinası Kullanım Alanları

Beton delme makinası olarak da ismi geçen karot makinası yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Bu yönüyle de kullanım alanına göre değişik performans ve özellikler içeren modelleri bulunmaktadır. İnşaat ve yapı sektörü için önemli bir yere sahip olan karot makinaları mermer, beton, granit, kaya ve fayans gibi materyallerin delme gibi birçok çeşitlilik gösteren uygulamalarda kusursuz bir kullanım ve kolaylık sunmaktadır.

Asıl amacı delme işlemlerinde kullanılmak olan karot makinası ile silindir biçiminde delinen parçaların çıkarma işlemi yapılmaktadır. Böylece dönme işlemiyle beraber parça çıkarma işi zahmetsiz bir biçimde yapılmaktadır. Bu uygulama fazlasıyla yavaş bir şekilde gerçekleştirildiğinden beton, mermer ve benzeri zeminler zarar görmez.

Yaklaşık olarak 100 yıllık bir kullanım mazisine sahip olan bu makinalar günümüzde de önemini muhafaza etmeyi sürdürmekte olup daha uzun seneler sürdürmeye devam edecektir. Virax Karot boru pafta makinaları çeşitlerini inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz ürünü satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.