Bilgi

Karot Makinesi

karot makinası

Karot makinası, sert bir malzemeden, genel olarak taş ya da betondan bir silindir çıkarmak için özel olarak tasarlanmış elektrikli cihazlardır. Karot makinası, hilti karot makinası olarak da bilinmektedir. Fakat hilti ismi ile bildiğimiz ekipman aslında bir makina çeşidi değil böyle makineler üreten bir şirketin bir markasının ismidir. Kısacası HILTI markası zaman içerisinde ürünün yerine geçmiştir.

Karot Makinası İşlevleri

Karot makinesi ile oyulan bölümdeki silindir parça, elmas karot ucunun içinde kalır ve uç dışarı çıkarıldığı takdirde içinden çıkarılır. Karot makinaları beton kesme ve beton ile taş delme işlemleri için kullanılır. Metal kesme için kullanım yapılan karot makinelerine anüler ismi verilmektedir. Sık olarak kullanılanlar elmas karot makinalarıdır ve bu makineler aşırı ısınmamaları için içeriden su ile soğutulan bir mekanizmaya sahiptirler.

Zemindeki beton yahut taşlar için elmas karot ucu kullanılırken duvarcılık ve taşçılıkta karbür karot ucu da tercih edilmektedir. Karot uç kısımları değiştirilebilir ve yenileme yapılabilir. Karot makineleri elektrik gücü ve ebatı bakımından farklılık göstermektedir. Aynı şekilde karot uçları da yarı çaplarına göre farklılık gösterir. Hangi çapta bir delik açmak istiyorsanız o çapta bir karot ucu kullanımı yapabilirsiniz.

Karot Makinesi Fiyatları

Elektrikli cihazlar arasında genel olarak yalnızca inşaat alanlarında kullanılan ekipmanlardan bir tanesi karot makinesidir. İhtiyacınız olan karot makinesi çeşidini virax karot boru pafta makinaları kategorimizi ve karot makinası fiyatlarını inceleyerek satın alabilirsiniz.

Karot makinesi fiyatları diğer elektrikli cihazlara oranla daha yüksek bir seviyededir. Fakat bu makinaları inşaatlarda uzun yıllar kullanabilirsiniz. Karot makinası uçlarının değiştirebildiğini düşünürseniz ihtiyacınızı karşılayacak kaliteli bir ürünü satın almanın sizin için daha karlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.