Bilgi

Kompaktör Çeşitleri Nelerdir?

Kompaktör Çeşitleri Nelerdir

Sıkıştırma uygulaması bazı durumlarda bütün zeminlere uygulanmaktadır. Bu uygulama zemin yapısı için en kritik işlemler arasında yer almaktadır. Uygun şartlarda toprak sıkıştırması yapılmaz ise riskli olaylar yaşanabilmektedir. Şöyleki erozyon, döşeme çatlağı, boru kaçağı ve çatlama gibi arzu edilmeyen durumlar yaşanabilmektedir. Yaşanabilecek bu olaylar ekstra bakım giderlerine ve yapısal sorunlara yol açmaktadır. Kompaktör makineleri sayesinde, döşeme uygulaması öncesinde kum, toprak ve çakıl tarzı malzemeler, düz ve sağlam bir zemin şekline dönüştürülmektedir.

Kategorimizde yer alan kompaktör modelleri birbirinden farklı işlerde kullanılmaktadır. Zemin uygulama yapılmadan evvel temel yapı malzemeleri arasındaki boşlukların yok edilmesi gerekmektedir. Sıkıştırma uygulaması ile zeminin bozulması yahut çökmesi engellenmektedir. Dolgu malzemesi kullanılarak sıkıştırma yapılan zeminin üstüne döşeme işlemi yapılması doğru bir uygulamadır. Kompaktör modelleri kullanımı sayesinde uzun ömürlü ve dayanıklı alt yapı oluşturulabilmektedir.

Sağlam ve dayanıklı yapılar için kompaktör çeşitleri son derece önemlidir. Yapı sıkıştırma işlemleri için kompaktör modelleri kullanılmalıdır. Toprağın sıkıştırılarak kompak haline gelmesi gerekmektedir. Böylelikle hava dışarı çıkarılarak, boşluklar da dolma sağlanır. Bu uygulama ile çökme problemi yok edilir. Dış mekan ya da farklı projelerde kullanılan kompaktör modelleri zeminin sıkışmasını sağlamaktadır. Böylece olabilecek sorunlarda engellemiş olur. Zemin üstüne uygulanan kuvvet ve çalışma prensibine göre farklılaşan kompaktör modelleri, en uygun fiyatla Newton Makine de satışa sunulmuştur.

Kompaktör modelleri Elektrik, dizel ve benzin motorlu olarak değişiklik göstermektedir. Yön hareketine göre kompaktör modelleri de yer almaktadır. Asfalt sıkıştırma makinası, Vibrasyonlu silindir, İleri geri hareketli kompaktör ve Beton sıkıştırma makinası modelleri kompaktör modelleri arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.