Bilgi

Kompaktör Nasıl Çalışır? Nerelerde Kullanılır?

Kompaktör Nasıl Çalışır Nerelerde Kullanılır

Dayanıklı ve en iyi Kompaktör Makineleri sıkıştırma aracı olarak pek çok alanda kullanılmaktadır. Kompaktör modelleri zemin uygulaması gerçekleştirilen her yerin öncesinde ve sonrasında kullanım yapılmaktadır. Zemin uygulamasına başlamadan önce birtakım uygulamalar yapılmalıdır. Toprak, çakıl ve kum benzeri ana yapı ürünlerin de boşluklarının giderilmesi son derece önemlidir. Boşlukların kapatılması ile herhangi bir olumsuz durumda çökme ve bozulma gibi problemler engellenmektedir. Oluşabilecek sıkıntılı durumları önleyen kompaktörlü sıkıştırma işleminin önemi burada ortaya çıkmaktadır.

Kompaktör uygulaması sonrasında dolgu materyalleri sıkıştırılarak ideal zeminlere ulaşılmaktadır. Sıkıştırılması tamamlanan yerlerin üzerine kaplanması planlanan beton, asfalt ya da kilit taşı döşeme işlemi rahatlıkla yapılmaktadır. Kompaktör sıkıştırma yalnızca zemin uygulama öncesi yapılmamaktadır. Sıkıştırma sonrası uygulanan asfalt veya kilit taşı döşemesi sonrasında da kullanılan kompaktör modelleri dayanıklı yapıları ile uzun süre kullanım içinde idealdir.

Uzun ömürlü bir alt yapı oluşturmak istiyorsanız en uygun kompaktör fiyatları ile satışa sunmuş olduğumuz modellere Newton Makine ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.

Benzinli, dizel ve elektrikli kompaktör modelleri ürün özelliklerini kategorimizden inceleyebilir, kompaktör nedir gibi sorularınıza daha detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kompaktör Nedir?

Kompaktörler toprak ve sıcak asfalt tarzı minik çaplı zemin ve yol kaplama ürünlerini sıkıştırma için yaygın olarak kullanılmaktadır. Zıplama yaparak basınç uygulayan ve titreşim yaparak çalışan kompaktör çeşitleri farklı çalışma mekanizmasına sahiptir. Zemin sıkıştırma makinası diğer bir ifade ile kompaktör makinaları zemin çalışması yapılan bütün alanlarda kullanılmaktadır.

Maksimum performans ve kaliteli zemin sıkıştırma işlemi yapabileceğiniz kompaktör modelleri şantiyelerde de sıkça kullanılmaktadır. Kompaktörler inşaat sektöründe, bordür döşeme uygulamalarında ve asfalt tamiri gibi alanlarda da kullanılmaktadır. Kilitli parke taşı ya da çevre düzenleme gibi çalışmalarda yerleri sıkıştırmak için kullanılan kompaktörler ekonomik fiyatları ile dikkat çekmektedir.

Newton Makine ayrıcalıkları ile sipariş verebileceğiniz kompaktör modellerinin uyguladıkları basınç değişkendir. Döşeme yapılmadan evvel inşaat sektöründe kullanılan ve işleri fazlası ile kolaylaştıran ve basitçe çalışan kompaktör modelleri ve el kompaktörü modelleri bütün alanlar da kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.