Bilgi

Kompaktör Ne İşe Yarar?

kompaktör

Kompaktörler belirli bir alanda sıkıştırılması gereken kum, çakıl toprak ve taş gibi değişik malzemelere plaka ya da tabla yardımı ile titreşimli kuvvet uygulamaktadır. Böylelikle zemini değişik uygulamalar için hazır duruma getirirler. Kompaktörler bu gibi uygulamalara yardımcı olan zemin sıkıştırma makinaları arasında yer alan cihazlardan bir tanesidir.

Farklı tabla veya plaka ölçülerine sahip kompaktör makinesi elektrikli, benzinli ya da dizel yakıt sistemi ile çalışan tasarıma sahiptirler. İhtiyaç duyabileceğiniz Benzinli kompaktör, dizel kompaktör, elektrikli kompaktör tercihleri yaparken ürün özelliklerini incelemeniz gerekmektedir. Çünkü kompaktör makinesi çeşitlerinin sahip olduğu vibrasyon kuvvetinin yanında tablalı kompaktör için tabla ölçüleri de son derece önemlidir. Tablalı kompaktörler ve modelleri vibrasyon kuvvetleri özellikleri ile değişkenlik göstermektedir. Bunun yanış sıra hareket yönleri ile çeşitlendirebilecek cihazlardır. Bu cihazlar Tek yönlü tablalı kompaktör ve ileri geri kompaktör olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır.

Döküm tablalı kompaktör çeşitleri sac tablalı kompaktör çeşitlerine kıyasla çok daha fazla talep edilmektedir. Asfalt yama uygulamalarında ise sıcaklıktan ötürü su depolu kompaktör modelleri sıklıkla seçim yapılmaktadır. Kategorimizde birbirinden farklı özelliklere ve tasarımlara sahip kompaktör modelleri yer almaktadır. Kompaktör makinesi sipariş vermeden önce kompaktörler ve kompaktör fiyatları için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. En uygun kompaktör fiyatları Newton makine de.  Kompaktör Ankara, kompaktör Antalya, kompaktör Adana ve Ülkemizin her yerinden kompaktör makinesi modelleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.