Bilgi

Kot Kesit Nedir? Ne İşe Yarar?

Kot Kesit Nedir Ne İşe Yarar

Planlanmış herhangi bir zeminde inşa edilecek olan yapıların yüksekliğinin belirlenmesine kot kesit denilmektedir. Kot Kesit, yol ya da belirlenmiş bir alana göre zemin kotlarını alarak, inşa edilecek olan yapının subasman kotunun, diğer bir ifade ile yüksekliğinin belirlenmesidir.

Bütün yapılar da zemin ile temel arasında belirli farklılıklar mevcuttur. Bulunan farka inşaat sektöründe kot farkı ismi verilmektedir. Kot kesit kullanım olarak farklı terimlerle ifade edilmektedir. Farklı şekillerde kullanılan kot kesit, yapıların yapısını ifade etmektedir. Binaların yapısını anlatmak için sıklıkla kullanılan kot kesit sıklıkla kullanılan terimlerden bir tanesidir.

Yapıların tam anlamı ile tanımlanması ve ihtiyaç duyulan ölçümlerin yapılması için kot kesit hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Sıklıkla sorulan kot kesit nedir? sorusuna tam olarak cevap almak ve ayrıntılı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Kot kesim hakkında detaylı bilgi sahibi olmak gerekmekte ve yapı için kot kesit uygun bir şekilde uygulanmalıdır.

İmar alanlarında yapılacak binaların, proje müellifi aracılığı ile hazırlanacak vaziyet planına göre yükseklik konumunu belirleyen kot kesit, alınması gereken evraklar arasında yer almaktadır. Kot kesit, inşaat yapılacak alanın arazinin yapısı hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.