Bilgi

Kule Vinç Kovası

beton kovası

Beton kovası olarak da duyduğumuz kule vinç kovası, 500 litreden 5000 litreye kadar hacimlere sahiptir. Genel olarak büyük ölçüdeki şantiye ve benzeri iş alanlarında tercih edilmektedir. Beton pompalarının kullanılamadığı noktalarda kullanılan kule vinç kovaları beton, kum, çakıl, harç gibi inşaat malzemelerini de içerisinde barındırmaktadır.

İnşaat sektöründe süreci fazlasıyla hızlandıran beton kovası, sağladığı yüksek taşıma kapasitesi ve rahatlık sebebiyle şantiyelerde fazlasıyla tercih edilmektedir. Beton kovalarının ağırlıkları hacimlerine paralel olarak farklılık göstermektedir.

Beton Kovası Nedir?

Kule beton kovaları, isminden de anlaşıldığı gibi inşaat alanlarından gördüğümüz ağır yüklerin taşınmasını sağlayan yüksek ve görkemli kule vinçlerde kullanılmaktadır. Çelik malzemeden imal edilen ve sabit yahut hareketli olarak kullanılabilen kule vinçler, yapısı itibariyle kuleyi andırması sebebiyle bu isimle anılmaktadır.

Beton Kovası, beton pompasının ulaşamadığı alanlarda, özel beton dökülecek alanlarda, beton ve mıcır taşımak için tercih edilmektedir. Beton Kovasına bırakılan beton, klape kapaklar ve hortum yardımıyla beton dökümü yapılmaktadır. Emniyet mekanizması bulunmaktadır, emniyet kolumu kaldırmadan harç dökümü gerçekleşmez.

Kule vinç kovası kolon ve kiriş arasına harcın rahatlıkla dolmasını sağlamaktadır. Kule vinç kovalarının verimli kullanılması için betonun istenen noktaya daha kontrollü ulaşmasını sağlamak gayesiyle isteğe göre beton kovası hortumu da kullanılabilir. Beton kovası hortumu, standart olmakla birlikte 200 mm çapında ve 2 m boyundadır. Betonun akmasını destekleyen kova aparatı rahatça entegre edilebilir. Kule vinç kovası kullanılırken hortuma yön verilmesini destekleyen eleman için taşıma platformu da isteğe bağlı olarak eklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.