Bilgi

Kule Vinç Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Kule Vinç Nedir Çeşitleri Nelerdir

Kategorimizde yer alan kule vinç modellerinin kullanım alanı inşaat mühendislerine, dizaynı ise makina mühendislerine aittir. Dayanıklı donanıma sahip kule vinç modelleri inşaat sektörü için çok önemlidir. En uygun fiyat seçeneği ile sahip olabileceğiniz ekonomik Kule vinçler basit bir sisteme sahiptir. Kule vinçler uzun süren projelerde önemli hale gelmiştir. Taşıyıcı elemanların kaldırma işlemlerini minimum maliyetle ve güvenli bir biçimde yapmayı gerçekleştiren kule vinç modellerinin özelliklerini kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Ekonomik fiyat yapısı ile hemen hemen her bütçeye hitap eden kule vinçler parçalar halinde kullanılacak inşaat alanına getirilmektedir. Tek tek birleştirilerek kolaylıkla birleştirilen kule vinç modelleri amatör ve profesyonel kullanıcılar tarafından çalıştırılmaktadır. Fazla sayıda binanın yapıldığı tek bir alanda bir kule vinç dahi yeterli olmaktadır. Kule vinçler ulaşılması zor yolların ve ağır yüklerin taşınmasında fazlası ile kolaylık sunmaktadır.

Kule vinçler radyo istasyonunu anımsatan büyük bir direği ve bom ismi ile bilinen raylı sistemi bulunan yükü kaldıran yatay bir mekanizmadan oluşmaktadır. Bom yatay şekilde kule vinç gövdesine yerleştirilmektedir. Bomun kuyruk bölümüne beton ağırlıklar bırakılarak uzun bölüm için denge sağlanmaktadır. Bom üstündeki yük alım kapasitesi gövde kısmından uzaklaştıkça düşmektedir. Kule vinç modellerinde en uzak ucun taşıyacağı yük 1 tonu geçmemektedir.

Kule vinç modellerini aşırı rüzgarlı hava şartlarında kullanmanızı tavsiye etmemekteyiz. Şaryo desteği ile bom üstünde ileri geri hareket eden mekanizma, ağır yükleri gövdeye yakın bölümlerde, ağır olmayan yükleri gövdeye uzak bölümlerde kaldırmaktadır.

Son dönemlerde pek çok alanda kullanılan kule vinç modelleri, kullanım alanına ve iş koluna bağlı olarak farklılık göstermektedir. Çok satanlar arasında yer alan vinç çeşitleri ise Kule Vinç, Pergel Vinç, sepetli Vinç, Gezgin Vinç ve Tek ray Vinç modelleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.