Bilgi

Makaslı Platform Nerelerde Kullanılır?

Makaslı Platform Nerelerde Kullanılır

Makaslı platformlar iş araçları arasında yer almaktadır. Ulaşılması uzak olan noktalara kolay bir şekilde erişebilmek amacıyla makaslı platformlar kullanılmaktadır. Pek çok farklı sektörde kullanılabilmektedir. Bilhassa binaların dış cephelerinde ve fabrikalarda depoların yüksek bölgelerinde malzemelerin aktarımı için kullanılmaktadır. Yalnızca yük aktarımında değil temizlik ve tamirat gibi işler için de kullanımı tercih edilmektedir. Makaslı platformlar bulunduğu noktadan yukarı doğru yükselir ve bu şekilde ulaşılması zor bölgelere rahat bir erişim sağlanır. Sağlam yapısı sebebiyle güvenli bir iş ortamı sunar. Makaslı platformlar hem bina için hem de bina dışında kullanılabilmektedir. Ancak iç ve dış mekanlarda kullanılan makaslı platformlar kendi arasında ayrılmaktadır. Örnek verebilecek olursak iç mekanlarda kullanılan makaslı platformlar genellikle akülü olmaktadırlar. Bu makaslı platformlar ses seviyesini orta düzeye indirerek sessiz bir çalışma sergilerler. Bu özelliği sayesinde daha kullanışlı olmaktadırlar. Bina dışında kullanılan makaslı platformların ise daha farklı bir sistemi vardır. Zorlu coğrafi şartlara sahip olan bölgelerde çalışma yapılacak ise makaslı platformlar çoğunlukla dizel motoru ile çalışmaktadır. Akülü motorlu platformlar ile kıyaslandığında daha gürültülü bir şekilde çalışmaktadır. Fakat yüksek bölgelere ulaşımı ve güvenli olması sebebiyle daha çok tercih edilmektedir.

Makaslı platformlar kullanımı yaygın olan iş araçları arasındadır. Bu araçlar birçok sektörde kullanılabilmektedir. Özellikle inşaat sektöründeki işlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Dış cephelerde yapılacak olan tadilat işlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Yapılacak tamir işlerinde makaslı platformlar oldukça faydalıdır. Kargo firmaları tarafından da sıkça tercih edilen iş araçlarıdır. Malzemeler makaslı platformlar sayesinde yüksek raflara rahat bir şekilde yerleştirilebilir. Makaslı platformlar aynı zamanda depo ve ambarlarda da kullanılmaktadır.

Makaslı Platform Çeşitleri Nelerdir?

Makaslı platform çeşidi kullanım alanına göre farklılık göstermektedir. Akülü makaslı platformlar binaların içinde kullanılmaktadır. Sessiz özelliği açısından tercih edilmektedir. Yüksekliği farklılık gösterebilir. Bu araçlar hem tekerli hem de tekerleksiz olabilmektedir. Dizel makaslı platformlar ise binaların dış kısımlarında kullanılmaktadır. Çoğunluklar zorlu coğrafi koşullarda yapılan çalışmalarda tercih edilmektedir. Sesli ve oldukça gürültülü bir çalışma sergilemektedir. Bu makaslı platformların hiçbir şekilde iklim koşullarından etkilenmiyor olması da önemli bir artıdır. Dizel motorlu makaslı platformlar sayesinde çok daha yüksek yerlere erişim sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra güvenlik açısından da oldukça iyi bir seviyededir. Makaslı platformların ölçüleri çeşidine göre farklılık göstermektedir. Makaslı platformlar ortalama 3-16 metre yüksekliklere erişim sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.