Genel

Paspayı Çeşitleri Nelerdir?

paspayı

Paspayi elemanları ve paspayı çeşitleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.  Paspayı Çeşitleri;

Mandal Tipi Döşeme Plastik Paspayı Elemanları

Döşeme ve kiriş gibi yapı elemanları teçhizatlarının kalıbın yatay yüzeyine olan paspayını temin için uygun yapıda olan çeşididir. Minimum ve maxsimum paspayı yüksekliğine uygun tipleri bulunmaktadır. Her çapta demiri rahatça ve emniyetle tutarlar. Taşıma güçleri fazla olan stabil elemanlardır. 

Ay Tipi Döşeme Plastik Paspayı Elemanları

Kiriş ve döşeme gibi taşıyıcı elemanları teçhizatlarının yatay kalıpla olan paspayıyı temin için ideal olan elemanıdır. Genellikle küçük paspayı istenilen yerlerde kullanılmaktadır. 

Açık Ay Tipi Döşeme Plastik Paspayı Elemanları

Döşeme ve kiriş altı donatılarını kalıptan ayırmak için kullanılan paspayı çeşididir.

Artı Tipi Döşeme Paspayı Elemanları

Genellikle hasır demirlerin montajı esnasında paspayı olarak özel dizayn ile üretim yapılmıştır. Gerek kalıba değen gerek üstteki 2 demiri birden tutan elemanları sebebi ile maksimum dengelidirler.

Sehpalı Tip Döşeme Plastik Paspayı Elemanları

İzolasyon materyallerinin üstüne döşenen, yatay demir donatılarında paspayı sağlamak için kullanım yapılan özel bir türdür. Sehpası, elemanın izolasyon materyaline batmamasını sağlar, dolayısıyla demir yerinde kalır.

Masa Tipi Döşeme Plastik Paspayı Elemanları

Döşeme ve kiriş gibi yapı elemanları donatılarının kalıbın yatay yüzeyine olan paspayının temini için uygun olan elamanlardır. Her çapta demiri rahatça ve emniyetle tutabilirler. Taşıma güçleri maksimum, stabil elemanlardır.

Sandalye Tipi Döşeme Plastik Paspayı Elemanları

Maksimum taşıma kapasitesi olan dengeli bir paspayı çeşididir. Döşeme ve yatay demirlerde kullanmak için uygundur. Yapısından dolayı betonun akışına mani olmaz. Demir tutucuları muhtelif çapta demire tespit edilebilmelerine olanak sağlar.

Özel Norm Tipi Döşeme Plastik Paspayı Elemanları

Radyal temel ve kiriş altlarında kolaylıkla kullanılabilir. Geniş oturma alanı sayesinde devrilmezler ve dayanıklılığı tartışılmaz.

Ağır Norm Tipi Döşeme Plastik Paspayı Elemanları

Radyal temel ve ağır donatılı döşeme demirlerinde ve kiriş altlarında kullanım için ideal paspayı çeşididir. Büyük oturma yüzeyi sayesinde devrilme olmaz ve sağlamlığı tartışılmaz. Bunların yanı sıra kullanılan özel sehpası ile toprak zemin ve izolasyon materyaline batmamasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir