Genel

Paspayı Neden Kullanılır?

Paspayı Neden Kullanılır

Paspayı çeşitleri farklı nedenlerden dolayı sıklıkla talep edilen elemanlardır. Paspayı elemanları donatı ve kepenk arasında olması gereken mesafeyi sağlamak için tercih edilmektedir. Çelik takviye çubuklarını her ter türlü çevresel ve iklimsel koşullardan korumak için de paspayı çeşitleri kullanılmaktadır. Kategorimizde satışa sunmuş olduğumuz paspayılar donatı çubuklarını yangından muhafaza eden ısı yalıtımını oluşturmak için de tercih edilmektedir. Bütün bunların yanı sıra takviye çubuklarının sabit durarak gerilmelerini ve gerekli gömülmelerini sağlamak için de paspayı çeşitleri kullanabilirsiniz.

Uygulamalarda şayet yeterli sayıda paspayı kullanılmadığı takdirde kalıp çıkarıldığında donatı kolaylıkla görünecektir. Böylece donatı hava ile temas etmektedir. Hava ile temas eden donatının nemlenmesi sonucunda, korozyona ve ayrışmaya neden olmaktadır. Paspayı elemanlarının az kullanıldığı yapılar kısa süre içerisinde deforme olmaktadır. Hasar oluşan durumlarda, hasarlı kısımlara genellikle tamir harcı ile bakım yapılmaktadır

Hasar görmüş olan donatı paslandığında yapının mukavemeti azalmaktadır. Mukavemet azalan yapıların ömrü kısalmakla beraber, deprem gibi doğal afetlere karşı çok az dayanıklı hale gelmektedirler. Maliyet bakımdan çok ekonomik olan paspası çeşitleri yeterli adetlerde kullanılması gereken elemanlardır. Paspayı çeşitleri temel ve deniz gibi alanlarda daha çok konulmaktadır. Çok kullanılmasının nedeni ise rutubetin yüksek olmasıdır.

Küçük ve plastik olan paspayı çeşitleri yapılar için büyük önem taşımaktadır. Bu gibi nedenleri göz önünde bulundurarak kategorimizde yer alan ve fiyat bakımından uygun olan paspayı çeşitlerini ihtiyaç duyduğunuz adetlerde sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir