Bilgi

Sac Büküm Nedir?

silindirli sac bukme makinesi

Bükme çeşitlerinden bir tanesi olup silindir makinesi tarafından uygulanmaktadır. Silindir sac bükme makineleri konulan parçaları silindir formatında eğerek büker. Eğme kuvvetinin derecesi silindir sac bükme makinesinin yetisi ile doğrudan orantılıdır. Bu durum silindir makinelerinin değişik çeşitlerde imal edilmesine yol açmıştır.

Kimi Silindir sac bükme makineleri yağlama gerektirmez. PSG teknolojisi ile uyumlu çeşitleri mevcuttur. Dişlilerin entegre olduğu silindir makinalar haricinde hidrolik ünitelerle çalışanları da yer almaktadır. Hidrolik üniteye sahip silindir makinalarda bükme uygulamaları 1000 mm – 12000 mm aralığında olup saclar kaliteli şekilde bükebilir. Bu çeşit silindir bükmede 3 yahut 4 vals bulunmaktadır. Bu valslar alt ve üste konumlandırılmış olup silindir bükmenin hidrolik üniteye uygun şekilde kaliteli bükülmesi için imkan sağlar.

Silindir saç bükme makinelerin de hem elektrik hem de hidrolik bakımdan lüzumlu güvenlik tedbirleri sağlanmıştır. Silindir saç bükme makineleri endüstrinin muhtelif bölümlerinde tercih edilir. Bunlardan bazıları ise Binalarda suyun inişini sağlayan borularda, camilere entegre yapılan çelik minarelerde, denize yerleştirilen beton borular da ve kanalizasyon uygulamalarında silindir büküm işlemleri mecburidir.

Daha pek çok küçük veya büyük çaplı büküm uygulamalarında silindir büküm talep edilmektedir. İhtiyaçlarınıza göre talep edeceğiniz saç bükme makinesi çeşitlerine bizlerle iletişime geçerek sahip olabilirsiniz.

Silindir Sac Büküm Makineleri Çeşitleri Nelerdir?

Bükme işlemi ve eğme işlemi ürünlerin şekillendirilmesine imkan sağlar. Dolayısıyla eğmek ve bükme işlemleri aynı olayları aynı an içinde oluştururlar. Bükme bir malzemenin yahut iş parçasının üstünde biçimlendirilerek işlem yapılmasıdır.

İş parçasındaki uygulamalar kesme, delme, kaynaklamayla olabildiği gibi bükme biçiminde de olabilir. Bükmede uygulanansa iş materyallerini değişik biçimlerde ortaya çıkmasını sağlamak ve ince saclar üzerinde dayanıklılık oluşturmaktır. Silindir sac bükme çeşitleri ise :

  • Silindir büküm
  • Profil büküm
  • Konik büküm
  • Lama büküm
  • Boru bükümdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.