Bilgi

Şap Makinası

şap makinesi

İnşaat işlerinde kullanılan yardımcı makinalardan en önemlisi şap makinasıdır. Şap makinaları çimento, kum ve su karışımını maksimum tahrikli dizel yahut benzinli motor aracılığı ile meydana gelen basınçlı materyalin gereken yere hortumlar aracılığı ile ulaşmasını sağlar. Kısacası şapın uygulanacağı yere rahat uygulama yapabilmek için kullanılan sıva makineleridir.

Şap makinası inşaat sektöründe olmazsa olmaz avantajlara sahip olan kolaylık ve maliyeti ucuzlatan makinelerdir. Eleman maliyetini aşağıya düşürmek ve kaliteli şap malzemesi elde etmek için kusursuz işler yapan pompalar aracılığı ile kullanılan cihazlardır. Şap malzemesini hortum ile uygulama yapılacak alana ileten kusursuz sıva makineleri çeşitlerindendir.

Şap makinesi ana çalışma esasları ise, Şap makinası Basınçlı ve devamlı hava konveyörleri grubuna ait bir inşaat makinesidir. Şap için kullanılan materyaller bir mikser aracılığı ile karıştırıldıktan sonra maksimum basınca dayanıklı karıştırma kabına makinanın ürettiği yüksek basınçlı hava yardımı ile aktarılır.

Şap makinesi düz ve pürüzlü yüzeyler için idealdir. İşlem yüzeylere uygulanmaktadır. Modele göre uygun ebatlı çimento, anhirit yahut magnezyum bağlayıcı, harç, kil, saman karışımı ya da granül materyaller kullanım yapabilirsiniz. Şap makinası Kuru Şap Makineleri ve Sıvı Şap Makineleri olmak üzere iki çeşittir.

Şap Makinesi inşaat çalışmaları uygulanırken yüzeylerde kullanılmaktadır. Seramik, parke gibi yüzeylerin altına kullanılan şap, şap makinesi aracılığı ile yüzeye serilir. Şap makinesi beton harcını yüzeye püskürtmeye yarayan cihazlardır. Bu durumda insan iş gücünü maksimum oranda ortadan kaldırmaktadır. Şap makineleri makine olmasının verdiği avantajla daha temiz bir işçilik çıkarmaktadır. Şap uygulanacak alanın pürüzsüz ve dümdüz olması gerekmektedir. Şap makinası bu işlemlerde büyük avantaj sağlamaktadır. Ayrıca şap makineleri beton harcını karıştırır insan eli ile karışmış beton harcına kıyasla daha homojen bir kıvan elde etmenizi sağlar.

İhtiyaç duyduğunuz şap makinelerini uygun şap makinesi fiyatları ile sıva makineleri kategorimizden inceleyerek satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.